Спортист измъкна победата в Симитли с гол в 92-ата минута

Георги Николов се превърна в герой за тима от Своге

Спортист спечели с 1:0 гостуването си на Септември (Симитли) от 26-ия кръг на Втора лига. Георги Николов се превърна в герой за тима от Своге, след като вкара в 92-ата минута.

Срещата на "Арена Симитли" предложи здрав футбол. Ветеранът Владислав Златинов пропусна на два пъти да накаже Спортист, а гостите отвърнаха с прекрасно изпълнение със задна ножица, но гредата спаси в случая вратаря Филип Димитров.

През второто полувреме от Септември претендираха за нарушение срещу капитана Тодор Траянов в наказателното поле, но реферът Красен Георгиев прецени, че няма дузпа.

Така трите точки отидоха при Спортист, който вече е на точка зад Марица (Пловдив) и държат сигурна позиция в средата на класирането.