Светослав Петров: Много неща в играта ни не ми харесват

Светослав Петров: Много неща в играта ни не ми харесват

„Предстои ни доста работа“

Светослав Петров посочи грешките на Септември, които са попречили на отбора да спечели гостуването на Ботев (Враца).

Срещата от 18-ия кръг завърши 0:0, положението на столичани в класирането не се подобри особено, но пък бившият полузащитник отбеляза, че при неговата работа единствено Лудогорец ги е победил.

"Можехме да спечелим, но и да загубим. Доволен съм, че се бихме до край и успяхме да запазим точката. Имахме ситуациите, но на момента ни липсва да излезем от ситуациите и да намерим свободните хора. Върху това трябва да работим повече. Имаше и моменти, в които трябваше да контролираме топката, но не намерихме нашите бързи хора на чисти позиции", започна Петров.

"Предстои ни доста работа, защото много от нещата не ми харесват лично на мене. А и такава беше програмата, че се налагаше един път да играем с трима, друг път с четирима защитници. И не успяхме да работим, за да изчистим грешките. Хубавото е, че имаме само една загуба – от Лудогорец. Но такива като този днес във Враца трябва да ги печелим. Имаме още един, дай Боже два мача да изиграем. И след това ще работим за подобряване през зимата".

Сега Септември има трудно гостуване на амбициозния втородивизионен ФК Крумовград в турнира за националната купа и при успех чака ЦСКА, който обаче първо трябва да се справи с аматьорите от Гигант (Съединение).

"За Купата на България ни предстои един тежък мач в Крумовград, на негостоприемен терен. Но имаме своите шансове и след това ще мислим за мач с ЦСКА, евентуално. Дай Боже да нямаме контузии и да се възстановим. Но сега мислим за мача с Крумовград. Но не мисля сега за мач с ЦСКА, да мислим през един мач е най-малкото непрофесионално.

"Дали можем да се разделим с някой през зимата? Този въпрос не е към мене, но го пожелавам на всеки един да отиде някъде и да играе на по-високо ниво. Собственикът е доказал, че не спира никого и това е приоритет за клуба. А за селекция не сме мислили. Нека първо завърши сезона и тогава ще направим анализ, след което ще видим и къде се нуждаем от подкрепления", коментира наставникът трансферната политика на клуба.

Левски със закрита тренировка преди да отлети за Баку

Тренировката на представителния отбор на Левски във вторник, 12 август стартира в 19:00 часа и ще се проведе на стадион „Георги Аспарухов“

Пряка битка между ЦСКА и ЦСКА 1948 за играч на Берое

ЦСКА 1948 е направил запитване за условията за привличането на футболистите Карлос Алгара и Хуанка Пинеда от Берое, съобщиха за БТА от управата на старозагорския клуб

ЦСКА взима португалеца от втори опит, брои 500 000 евро

Халфът бил предложен и на Левски

Бабангида: Левски трябва да търси още голове в Азербайджан

Бившият футболист на Левски Емил Ангелов – Бабангида коментира пред „Мач Телеграф“ представянето на „сините“ срещу Спартак Вн, спечелено на „Георги Аспарухов“ с 2:1. Той разкри и очакванията си за срещата със Сабах в четвъртък. „Абсолютно закономерна победа за Левски. Спартак Варна очаквано игра по-затворено и дебнеше за грешки. За съжаление Левски не успя да вкара повече попадения, но най-важно е, че спечели. Да, стана една грешка в края на мача и Спартак се възползва от нея. Вкараха гол, но това не повлия на крайния изход от срещата. Левски игра добре. Видях динамика в играта и идея. При 1:0 за нас се търсеше бързо още един гол и така и трябва. Това беше шампионска победа за Левски. Бих казал, че до момента в първенството това беше един от най-важните мачове, предвид това, което предстои в Европа. На практика тези мачове са едни от най-важните. Да, ясно е, че като дойдат дербитата с ЦСКА и Лудогорец, тогава ще се раздадат играчите, но те трябва да го правят и в тези мачове срещу по-непретенциозните тимове от елита. Много важни три точки за „сините“ бяха тези и се взеха. Момчетата заслужават поздравления“, започна Бабангида. „Сега трябва да са концентрирани за срещата със Сабах. Според мен Сангаре ще липсва на отбора. Той много сили хвърли в първата среща, а и не само срещу азерите. Много се раздава момчето. Постоянно пресира противниковите бранители и много бързо скъсява дистанциите. Бърз е и експлозивен. Всеки един треньор мечтае за такъв нападател, който толкова много да се бори. Да, той не е типичен голмайстор, но играе със сърце и оставя всичко на терена. Всички момчета се раздават и трябва да ги поздравим. За мен сега от първата минута ще е тежко. Левски не бива да пази резултата! Трябва да се гонят още голове и да играем дисциплинирано. Футболистите трябва да знаят, че се отива в Азербайджан за победа, а не да се пази този гол преднина! Очаквам да видим и домакински натиск в първите 15-20 минути и трябва да отговорят! Сега Сабах ще играят по-отворено и Левски трябва да се възползва!“, заяви той.

Бивш играч на Славия и младежки национал ще играе за Виетнам

Международната футболна федерация (ФИФА) е дала официално разрешение на Чунг Нгуен До да представлява националния отбор на Виетнам, съобщава Bongda24h.vn.

Веласкес с личен рекорд в Левски

Вижте какъв

Тежък скандал в Хебър, Митов плаши с напускане

Тежък скандал се разврази в Хебър (Пазарджик), след като шефът на детско-юношеската школа Йордан Чолов е заплашил наставника на клуба Николай Митов.

Левски подписа със свой юноша

Юношата на ПФК Левски Стивън Стоянчов подписа професионален договор с родния си клуб. Контрактът е за срок от три години, съобщиха официално от лагера на "сините".

Джанлуиджи Донарума е готов за трансфер

Пари Сен Жермен няма да го принуждава