ЦСКА за малко не подобри рекордната си победа (ВИДЕО)

"Червените" продължават убедително напред за Купата на България

ЦСКА взе убедителен успех при гостуването си на ФК Сарая и се класира за финал в междуобластните квалификации за Купата на България. "Червените" се наложиха с 11:0 на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик пред над 8000 зрители, част от които обаче напуснаха трибуните доста преди края.

Все пак отборът на Христо Янев не успя да подобри рекорда в историята си за най-убедителна победа, който е 15:0 през 1968-а година за Купата на Съветската армия.

С хеттрик се отличи нападателят Костадин Хазуров, две попадения реализира Радой Божилов. Гол на домакините в 67-ата минута бе отменен заради засада.

В следващата ЦСКА ще играе с Ботев (Ихтиман) на 9 септември в областен финал. Победителят отива във фазата на 1/16-финалите, където вече се включват и отборите от „А” и „Б” група.

Съставите:
Сарая : Иван Спасов, Кирил Аршинков (Николай Лазов, 58`), Станислав Петров, Костов, Христо Петров, Георги Игнатов(Георги Георгиев, 54`), Шиеков, Йорданов (Враджев, 46`), Георги Спасов, Воденичаров, Янков.

ЦСКА : Господинов, Динчев, Чорбаджийски (Милен Кикарин, 56`), Иванов, Бранеков (Попов, 46`), Витанов, Божилов, Райчев, Николай Цветков, Узунов, Хазуров (Йорданов , 46`).

Вижте развитието на срещата по минути:

- Начало на двубоя!

- 2 минута - Гол за ЦСКА!  Узунов центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Сарая и там Виктор Райчев засече от въздуха, откривайки резултата.

- 9` - Опасен удар на Витанов и блестящо спасяване на Спасов. След изпълнения корнер отново вратарят на домакините се справя с опасността.

- 18` - Много неточно изпълнение на Витанов от границата на наказателното поле прати топката високо в аут.

- 19`  - Николай Цветков изведе Костадин Хазуров сам срещу вратаря Спасов и той без проблеми го преодоля за 2:0.

- 22` - Пауза, за да може играчите да пият вода. Страхотна жега - двубоят се играе при над 30 градуса.

- 24` - Стадионът в Пазарджик е абсолютно пълен като дори има и много правостоящи.

- 25` - Две поредни спасявания на Спасов. Той първо се справи с удар на Хазуров, а след това Узунов направи нескопосана добавка и стреля твърде леко.

- 31` -  Петров от домакините получаваше лекарска помощ - ЦСКА се възползва, направи атака през неговата зона в защитата и стигна до трети гол! Това стана благодарение на Лазар Костов, който засече топката в собствената си врата.

- 37` - Удар на Цветков срещна гредата, Аршинков не успя при добавката, но Костадин Хазуров бе точен от третия опит и реализира втория си гол в мача!

- 42` - Първи гол за сезона на Радой Божилов! Той вкара от близко разстояние след асистенция на Хазуров, който центрира успоредно на вратата.

- 44` - Хазуров реализира хеттрик като засече от близко разстояние.

- 45`+1 - Колективна грешка в защитата на Сарая и бранителят Динков също се разписва.

- Край на първото полувреме.

- Няколко промени в двата тима на почивката. Васил Попов на място на Бранеков в ЦСКА, Йорданов сменя Хазуров. Враджев е на новият играч за домакините на терена.

- Начало на второто полувреме.

- 48` - Осми гол. Радой Божилов реализира след груба грешка на вратаря на домакините, който неразчетено излезе при центриране.

-  52` - Четвърти гол за Купата за Преслав Йорданов. Той наказа поредна елементарна грешка в състава на домакините, които вече нямат никакво желание за игра.

- 56` - Милен Кикарин е последната смяна на Христо Янев. Той влиза на мястото на Чорбаджийски.

- 59` - Публиката на домакините се разотива след очертаващата се тежка загуба за местния тим.

- 67` - Отменен гол за Сарая! Николай Воденичаров отбеляза, но попадението му бе отменено правилно заради засада. Бурно недоволство по трибуните, а голмайсторът бе толкова щастлив, че дълго време не разбра какво се случва. Става въпрос за новото правило, което е свързано с играч в засада, който пречи на вратаря.

- 70` - Жълт картон за Иво Иванов за грубо нарушение.

- 78` - Жълт картон получава и Райчев.

- 82` - Милен Кикарин пропусна от удобна възможност да направи 10:0.

- 85` - Николай Цветков реализира за 10:0 с нисък удар в наказателното поле.

- 87` - Милен Кикарин вкара след поредната колективна грешка на домакините в отбрана.

- 90` - Петър Витанов има проблеми и няма да може да доиграе мача за ЦСКА, "червените" са с човек по-малко в последните няколко минути.