Ботев (Пд) с нова убедителна победа в контролите

„Канарчетата” се наложиха с 5:0 над Оборище (Панагюрище)

Ботев (Пловдив) постигна нова убедителна победа в контролите по време на лятната си подготовка. „Канарчетата” се наложиха с 5:0 над тима на Оборище (Панагюрище). Двубоят се проведе на стадион „Ангел Кънчев” в Трявна.

Това бе втората контрола на „жълто-черните”. В първата си отборът на треньора Николай Костов победи Евроколеж с 4:1.

Резултатът срещу Оборище бе открит, като още не бе изминала и една минута от първия съдийски сигнал. В 30-ата секунда нападателят Даниел Кутев се разписа. Иван Стоянов се възползва от грешка в защитата, излезе сам срещу вратаря, преодоля го и пусна топката към Кутев.

След половин час игра Ботев вкара втория си гол. Бразилецът вкара първия си гол с екипа на „канарчетата” с плътен удар по земя от границата на наказателното поле.

Иван Стоянов направи преднината класическа в 40-ата минута. Той получи пас Жоало Пауло в наказателното поле и опитният футболист не срещна проблеми. В предишната контрола той вкара два гола.

Футболистите на Оборище не успяха да отправят нито един точен удар, но за сметка на това Петър Альошев се вкара автогол. Цветомир Панов центрира остро и Альошев в опита си да изчисти заби топката в собствената си врата.

Наско Милев оформи крайния резултат в 80-ата минута след хубав удар от около 10 метра.

В другите си контроли в Трявна "жълто-черните" ще играят с Етър (6 юли), втория отбор на ЦСКА (9 юли), Нефтохимик (10 юли) и Трявна (14 юли).

След прибирането си в Пловдив, "канарчетата" ще изиграят още два приятелски мача до началото на първенството. В тях те ще срещнат Септември (15 юли) и кипърския Етникос (22 юли).

Керкез: Липсваше ни концентрация, но трябва да вдигнем главите