Ботев (Пд) вкара четири на адашите от Гълъбово

С дебютни попадения се отчетоха Васил Шопов и юношата Благовест Данчев

Ботев (Пловдив) разби с 4:0 Ботев (Гълъбово) в първата си контрола от лятната подготовка. Двубоят се игра на централния терен на "Футболен комплекс Ботев 1912".

"Жълто-черните" направиха силен мач и зарадваха зрителите, които бяха дошли да наблюдават спаринга. С дебютни попадения за "канарчетата" се отчетоха Васил Шопов, както и роденият през 2001 година юноша на клуба Благовест Данчев.

В 5-ата минута Иван Винков бе изведен сам срещу Мартин Димитров, но вратарят на "канарчетата" се отрази удара с крак. В 11-ата резултатът бе открит. Филип Филипов центрира отдясно, а Васил Шопов изпревари защитник и стреля към вратата, пращайки топката в мрежата за 1:0.

Шопов бе близо до втори гол в 23-ата минута, след като получи изваждащо подаване от Лъчезар Балтанов, но ударът му от 20 метра мина на встрани от врата. В 33-ата минута Тодор Неделев преодоля защитник и стреля от средна дистанция, но в аут.

В 42-ата минута Тодор Неделев отправи мощен удар от 25 метра, който затрудни максимално стража на гостите от Гълъбово и топката влетя във вратата за 2:0.

След по-малко от 120 секунди Неделев отправи нов изстрел, който този път бе избит от стража. В заключителните секунди на първата част Лъчезар Балтанов се пребори за топката в наказателното поле и пусна надясно към Милко Георгиев, а крилото от близка дистанция стреля покрай целта.

На почивката в състава на "канарчетата" бяха извършени редица промени, като в игра се появиха и доста юноши на клуба. Неофициален дебют с екипа на Ботев записа и Костадин Ничев, който се изявяваше на терена като десен защитник.

В 57-ата минута именно Ничев проби по десния фланг и центрира към Фелипе Бризола, който стреля много неточно. Минута по-късно Крис Добрев преодоля защитник и пусна към Бризола, а халфът шутира от точката на дузпата, но вратарят на Гълъбово изби.

В 74-ата минута авансът на "канарчетата" стана класически. "Жълто-черните" изпълниха корнер, след който се получи кратко разбъркване, Благовест Данчев се пребори за топката и отблизо отбеляза дебютното си попадение за 3:0.

Реджеп Халил се озова на чиста позиция в наказателното поле на "канарчетата" в 80-ата минута и стреля, но Иван Чворович скъси дистанцията с нападателя и спаси.

Малко след това Милко Георгиев прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада. Такава обаче нямаше в 87-ата минута, когато Фелипе Бризола изкочи зад защитата и пусна топката покрай вратаря, за да фиксира крайното 4:0.

Следващата контрола на Ботев е на 27.06 срещу Верея.
Керкез: Липсваше ни концентрация, но трябва да вдигнем главите