Дунав взе точка от Ботев (Пловдив) (ВИДЕО+СНИМКИ)

В 18-ата минита удар на Бирсент Карагерен бе избит от голлинията (КЛАСИРАНЕ+СТАТИСТИКА)

Дунав и Ботев (Пловдив) направиха слаб мач и завършиха 0:0 в мача си от 13-ия кръг на Първа лига.

Така "драконите" спряха серията от четири победи за първенство на "канарчетата".

Футболистите на Ботев разиграваха топката в повечето време през първата част, но най-чистото положение за гол имаха домакините.

В 18-ата минита удар на Бирсент Карагерен бе избит от голлинията, а при добавката Божидар Васев шутира над вратата. Гостите се отличиха само с няколко далечни удара, при два от които Тодор Неделев не намери целта.

След почивката в 57-ата минута Пламен Димов изчисти с глава висока топка, а Карагерен отправи мощен удар, но кълбото премина покрай вратата. Гостите отново имаха по-голям процент във владеенето на топката, в 75-ата минута Тодор Неделев направи сериозен пропуск след грешка на Васил Шопов, шутирайки право в ръцете на Антонов.

В 87-ата минута Неделев пробва късмета си и от пряк свободен удар, но отново не затрудни Антонов, който боксира топката и след фаул в последната минута.