Кобрата стана съотборник на Валуев в Германия

Кобрата стана съотборник на Валуев в Германия

Един от най-талантливите боксьори на страната ни през последните години Кубрат Пулев вече ще се състезава като професионалист в Германия. Той е част от тима на Зауерланд Евън, който е собственост на Вилфред Зауерланд, бизнесмен, промоутър и собственик на тима

Един от най-талантливите боксьори на страната ни през последните години Кубрат Пулев вече ще се състезава като професионалист в Германия. Той е част от тима на Зауерланд Евън, който е собственост на Вилфред Зауерланд, бизнесмен, промоутър и собственик на тима. 

В същия отбор са някои от звездите на Изтока като руснаците Николай Валуев, Александър Поветкин и арменеца Артур Абрахам. Треньори в берлинския отбор са известните в света на бокса Вили Венгер и Манфред Волке, пише "Меридиан Мач". 28-годишният Кубрат след първенството на планетата в Милано вече не е част от националния отбор на България и ще опита късмета си в професионалния бокс. 

Днес той прави дебют в Нойбранденбург в галавечер на бокса срещу румънеца Винге. Срещата ще се предава пряко по сателитния канал ARD. "Надявам се Кубрат да започне по най-добрия начин пътя си в професионалния бокс. Вече 10 години минаха, откакто го познавам, и се надявам, че има още доста какво да покаже на ринга. 

Нека благодарим на всички треньори на Кубрат, които са го научили на много неща досега", заяви Стоян Недялков, който е близо до Кобрата от доста време. Върхът на програмата днес е сблъсъкът между италианците Силвестре и Лоренцо.

Шефът на бокса: Олимпийските игри ще бъдат за децата, ако сме изключени

Олимпийската надпревара по бокс ще се превърне в просто младежки турнир, ако Международната боксова асоциация (ИБА) остане изключена като ръководен орган, заяви президентът на организацията Умар Кремльов.

Легендарният Джон Джоунс се оттегли от UFC

Последният му мач е от 2024 година

Отличник: Рами Киуан с 6 от 6 в Полша

Двубоят бе част от подготовката на Киуан по пътя към Световната купа в Казахстан

Преместиха световното по борба от София в Самоков

Световното първенство по борба за юноши и девойки беше преместено от София в Самоков, съобщават от БФ Борба. 

Ивет Горанова: На прав път съм

„Днес заминавам за Сърбия и започвам подготовката за Световното“

30 златни медала за България на Световната купа по кикбокс в Унгария

Още 14 златни медала спечелиха българските кикбоксьори в последния ден на юбилейната 30-а Световна купа по кикбокс в Будапеща (Унгария).

16 златни медала за България в предпоследния ден на Световната купа по кикбокс

Състезанието в Унгария се провежда в спортна зала "BОК HALL" с участието на 2643 състезатели от 52 държави

„Тракиец“ (Пд) с първа отборна титла от 25 години

Пловдивчани излязоха на върха със 140 точки

Наше момче продължава на репешажите в Скопие

Алекс Грозданов излиза срещу Рашид Бетергараев