България остана на петото място и след втория ден от елитния кръг на шахматната онлайн Олимпиада

Едноличен лидер е Русия с пълен актив от 12 точки след шест поредни победи

България остана петото място в група "С" след втория ден на елитния кръг на шахматната онлайн Олимпиада.

"Трикольорите" записаха три равенства по 3:3 в днешните си двубои срещу Египет, Турция и Хърватия.

Така българите събраха актив от 7 точки, а в неделя им предстоят последните три срещи в групата срещу съставите на Англия, Мароко и Алжир.

Едноличен лидер е Русия с пълен актив от 12 точки след шест поредни победи, пред Армения с 10 точки и Румъния и Англия с по 8 точки.

Онлайн-срещите на отделните дъски се играят с 15-минутна контрола и добавяне на 5 секунди на всеки ход.

Първата групова фаза на надпреварата завършва утре, като победителят в групата от десет отбора се класира директно за четвъртфиналите, а вторият и третият състав в подреждането продължават на осминафиналите.

Стилияна Николова с титла от многобоя на Европейската купа (ВИДЕО)

Боряна Калейн завърши на четвърто място в Баку

Кирил Киров завърши осми във финала на 10 метра пистолет на Световната купа

Китаец спечели титлата в Баку

Ансамбълът ни остана на крачка от медал в Баку

Грациите ни 4-ти в многобоя на първата Европейска купа по художествена гимнастика

Альоша Илиев с пояса "Васил и Георги Илиеви"

В надпреварата участие взеха 89 състезатели

Боряна Калейн поведе на Европейската купа в Баку, Стилияна Николова е втора до момента

Грозна манипулация на bTV

Опитаха се да вкарат Георги Глушков в конфликт на интереси

Отборът на бежанците в Париж с 36 спортисти и свое лого

Вижте какво съобщиха от МОК

След корупционния скандал, щангите може да гръмнат и за Олимпийските игри?

Финансови задължения и вътрешни драми петнят имиджа на България и провалят състезателите