Българските сабльорки трети за Световната в Казахстан

Българските сабльорки трети за Световната в Казахстан

Българският отбор на сабя в състав Калина Атанасова, Емма Нейкова и Василена Кръстева спечели бронзов медал за Световната купа девойки в Алмати (Казахстан).

Емма Нейкова и Калина Атанасова продължават изключително силната си игра от миналата година, когато Емма стана европейска шампионка за девойки, а заедно с Калина Атанасова, Йоана Илиева и Белослава Иванова спечели и европейската отборна титла за жени до 23 години.

В Алмати сабльорките на България излязоха за медали, като в първата си среща от елиминациите отстъпиха пред силния тим на Казахстан след изключително оспорвана игра. Съперничките поведоха от самото начало на двубоя, но при последната смяна Емма Нейкова изравни от 33:40 до 44:44, и една точка не достигна на българките, за да играят за златото - 45:44 за казахстанките. В двубоя за трето място Атанасова, Нейкова и Кръстева се наложиха с 45:30 над Грузия и спечелиха бронзовите медали.

След отличната си игра в Казахстан българките ще подобрят значително класирането си в ранглистата за девойки отборно и индивидуално на Международната федерация по фехтовка.

Четвърта българка заслужи званието международен майстор

Второ място на турнира в Кавала донесе званието международен майстор на шахматистката Надя Тончева

Париж 2024 продължава да променя живота във френската столица

Две години след Олимпийските и Паралимпийските игри наследството на Париж 2024 вече е част от ежедневието на жителите на френската столица.

Огромен интерес към Лос Анджелис 2028: Над 12 милиона души заявиха билети

Интересът към Олимпийските игри в Лос Анджелис през 2028 г. продължава да расте с впечатляващи темпове.

Германия прави мащабна реформа в спорта, но без министър

Освободиха държавния министър на спорта и доброволчеството Кристиане Шендерлайн само 14 месеца след назначаването й

Президентът на Световното гребане, министърът на спорта и председателят на БОК откриват Световното първенство по гребане в Пловдив

Вижте подробности

Гимнастичките с открита тренировка преди Европейското

Женският национален отбор по спортна гимнастика ще проведе открита тренировка на 6 август от 10:30 часа в залата на Национална спортна база "Раковски".