Девилс срещу Бизони на финала за Купата

Девилс срещу Бизони на финала за Купата

Отборите на Девилс (Дупница) и Бизони (Благоевград) ще определят носителя на Купата на България в бейзболното първенство. Двата отбора наскоро играха във финалния плейоф за определяне шампиона на страната. Там след 3:1 победи в полза на благоевградчани, възпитаниците на Ясен Неделчев спечелиха своята 16-а рекордна титла. В последния среща от своята група Бизони надиграха категорично отбора на Юнак (Сф) побеждавайки го с 7:2. Преди това шампионите се разправиха с останалите два отбора от групата Лъвове (8:2) и Блус (13:5). Техният противник от Дупница отборът на Девилс стигна до финала след две победи над Ателетик (Сф) (1:0) и Академик (Сф) (8:2).

Отборите на Девилс (Дупница)  и Бизони (Благоевград) ще определят носителя на Купата на България в бейзболното първенство. Двата отбора наскоро играха във финалния плейоф за определяне шампиона на страната. Там след 3:1 победи в полза на благоевградчани, възпитаниците на Ясен Неделчев спечелиха своята 16-а рекордна титла. В последния среща от своята група Бизони надиграха категорично отбора на Юнак (Сф) побеждавайки го с 7:2. Преди това шампионите се разправиха с останалите два отбора от групата Лъвове (8:2) и Блус (13:5). Техният противник от Дупница отборът на Девилс стигна до финала след две победи над Ателетик (Сф) (1:0) и Академик (Сф) (8:2).

Четвъртият отбор в групата на дупничани Титани (Варна) се отказа от участие в надпреварата. Финалът между двата най-силни отбора в България е утре от 13.00 часа на бейзболното игрище в Благоевград. И двамата мениджъри  Ясен Неделчев и Петър Арбов заложиха на експериментални състави в турнира досега. За тима от Благоевград играха доста от ветераните на отбора, като Андрей Гюров, Кирил Слатински  и Христо Дундолов. Дупничани пък играха предимно със своите 14-годишни юноши. За мача утре срещу Бизони обаче Петър Арбов каза, че ще разчита на титулярните си играчи от първенството в опита да бъде спечелена за 7-ми път купата на страната.

Антоанета Стефанова направи реми в третия кръг на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ

Българката, която игра с белите фигури, и Маили-Джейд Уелет поделиха точките

Хуан Аюсо постигна втора етапна победа в 80-ото издание на Обиколката на Испания

В петък е 13-ият етап от "Вуелтата", който е с дължина от 202,7 километра от Кабесон де ла Сал до Англиру

Никифорос Арваниту от Гърция спечели 72-рото издание на Обиколката на България

Вижте подробности

Радо Янков спечели и виртуалната Световна купа

Да пожелаем на Радо и Тервел да се срещат още много пъти на финали, както в Световната купа

Испанец с втора етапна победа във "Вуелтата"

Във финалните километри той се движеше рамо до рамо със сънародника си Хавиер Ромо

Спорът за генетичните тестове в женския спорт

Какво са те - честна конкуренция или нарушаване на човешките права

Министър Пешев откри учебната година в Спортно училище „Ген. Владимир Стойчев“

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев откри учебната година 2025/2026 в първото спортно училище в София „Ген. Владимир Стойчев“.

Министър Пешев с приветствие по повод откриването на учебната година в спортните училища

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев излезе с приветствие по повод откриването на учебната година в спортните училища

Международната федерация по джудо награди организаторите на Световното в София.

Международната федерация по джудо награди българските съдии и организатори, които взеха участие в домакинството на Световното първенство за кадети в София.