Феновете на Левски и ЦСКА мерят сили в шахматен турнир

Феновете на Левски и ЦСКА мерят сили в шахматен турнир

Шахматният сблъсък на 100 дъски между фенове на Левски и ЦСКА, който се провежда за втора поредна година, стартира в столичната зала "Универсиада"

Шахматният сблъсък на 100 дъски между фенове на Левски и ЦСКА, който се провежда за втора поредна година, стартира в столичната зала "Универсиада".

Организатор на шоуто е евродепутатът Кристиян Вигенин, който в един момент бе председател на шахматния клуб на ЦСКА. Иначе на турнира се състезават доста известни личности от шоубизнеса, политиката и спорта. От двете страни на дъските са застанали хора като доктора на националния ни отбор по футбол Михаил Илиев, актьорът Георги Мамалев и депутатът Петър Курумбашев, както и много други. Най-възрастният шахматист в "Универсиада" е 90-годишният Мароке Берберян, а най-младият - 5-годишният Никола от школата на Левски. Партиите са по ускорен шах, а всеки състезател има по 25 минути. Играят се по две партии - с черните и с белите фигури. Между тях ще има голяма томбола с награди, както и огромна торта. Проявата цели да изрази съпричастността на любителите на шахмата към борбата с хулиганството по спортните терени. 
С две ремита и загуба приключи българското участие на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ

С две ремита и загуба приключи българското участие на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ в Самарканд. 

България със 7 медала от третия ден на СП по канадска борба в Албена

Българските представители спечелиха седем медала (3 златни и 4 сребърни) в третия състезателен ден на Световното първенство по канадска борба, което се провежда в Албена.

И НСА посрещна своите първокурсници

Красимир Петков подчерта колко важна е отговорността на всеки студент пред самия себе си

Весела Лечева гост на държавното първенство по ловна стрелба

Федерацията създава отлични условия за развитието на този атрактивен спорт

Зам.-министър Петър Младенов: Образованието е най-сигурната инвестиция в бъдещето на всяко дете

В рамките на събитието беше открита и новоизградена спортна площадка

Валентина Георгиева остана на крачка от медалите в Париж

Двукратната европейска сребърна медалистка Валентина Георгиева зае четвърто място на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика във френската столица Париж

Първи медал за България от Световното по канадска борба в Албена

Стефан Стефанов донесе първия медал от Световното първенство по канадска борба, което започна в Албена.

Валентина Георгиева на финал на прескок на СК по спортна гимнастика

Двукратната европейска вицешампионка Валентина Георгиева се класира за финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика във френската столица Париж.

Премиерът и спортният министър инспектираха зала по борба, направена за 40 дни

Правителството отпусна 2 млн. лв. за съоръжението, което ще се използва от клубовете по борба на ЦСКА