ФИДЕ ни предлага мача Ананд - Топалов

ФИДЕ ни предлага мача Ананд - Топалов

От Международ ната шахматна федерация (ФИ ДЕ) официално са предложили на България да орга низира мача за световната титла по шахмат между първенеца на пла нетата Вишванатан Ананд от Ин дия и Веселин То палов

От Международ­ната шахматна федерация (ФИ­ДЕ) официално са предложили на България да орга­низира мача за световната титла по шахмат между първенеца на пла­нетата Вишванатан Ананд от Ин­дия и Веселин То­палов.

 
От ФИДЕ изпратили до БФ шахмат официална пока­на България да приеме сблъсъка за световната тит­ла, като за целта трябва да бъде осигурен награден фонд от минимум 1 млн. евро. Пис­мото вече е в Държавната агенция за младежта и спорта (ДАМС), като се очаква председателят на агенцията Весела
Лечева да го депо­зира за обсъждане пред правителство­то.
 
Ако се стигне до положително решение, сумата за награден фонд ще бъде заложена бюджета на ДАМС за следващата го­дина. От ФИДЕ очакват заявки за домакинството на сблъсъка до септем­ври. Очаква се сре­щата за титлата да бъде през април 2010 година. В съ­щото време Ананд демонстрира огро­мен респект към Топалов.
 
„Той е не­вероятно силен. Има огромен опит, когато става дума за мачове един на един. Отлично е подготвен и може да осъществи об­рат във всеки един момент, когато е в тежка ситуация”, заяви индиецът.
Инцидент със зрители на шампионат по колоездене

Двама зрители пострадаха сериозно, а други осем бяха ранени по време на Германския шампионат по колоездене на писта, след като двама състезатели се врязоха в публиката.

Белгиец спечели първия етап от Обиколката на Франция

Стартът бе труден за четирикратния победител в Испания – Примож Роглич

Над 300 млади плувци на турнира "Синьо лято" в Стара Загора

Над 300 участници на възраст от 8 до 12 години ще се включат в петото издание на традиционния турнир по плуване за деца „Синьо лято 2025“, който ще се проведе този уикенд в Стара Загора.

Две наши лодки на финали на Европейското първенство по кану-каяк

Още два финала си осигуриха българите в сутрешната сесия от втория ден на Европейското първенство по кану-каяк за юноши и девойки, младежи и девойки до 23 години в Питещ (Румъния). 

Брисбейн 2032 търси частно финансиране

Правителството на Куинсланд реши да се обърне към частни инвестиции за финансиране на инфраструктурата за Олимпийските и Параолимпийските игри в Брисбейн през 2032 г.

Витоша приема Европейското по маунтинбайк спускане през 2026

България ще бъде домакин на Европейското първенство по маунтинбайк спускане през 2026 г.

София ще бъде домакин на втория фестивал "Гимнастика за всички" Ива Кръстева

Столичната зала "Асикс Арена" ще бъда домакин през уикенда на втория международен фестивал и чалъндж турнир "Гимнастика за всички" София 2025.

Министърът на спорта поздрави спортните журналисти

2 юли е Международен ден на спортния журналист

Олимпийска медалистка от Париж остана без треньор

Световната шампионка по художествена гимнастика от София 2022 - София Рафаели, остана без треньорка.