Известни са половината четвъртфиналисти, „Академик-НСА” запазва шанс

Известни са половината четвъртфиналисти, „Академик-НСА” запазва шанс

След втория ден на Party Food Европейско клубно първенство по бадминтон в София станаха известни четири от отборите, които и на теория си осигуриха участие във фазата на директните елиминации, която започва в събота. Това са победителят в Шампионската лига „Приморие” (Владивосток), „Фаворит” (Раменское), „Слагелзее” (Дания) и „Саарбрюкен” (Германия). Утре ще станат известни и останалите четвъртфиналисти.

След втория ден на Party Food Европейско клубно първенство по бадминтон в София станаха известни четири от отборите, които и на теория си осигуриха участие във фазата на директните елиминации, която започва в събота. Това са победителят в Шампионската лига „Приморие” (Владивосток), „Фаворит” (Раменское), „Слагелзее” (Дания) и „Саарбрюкен” (Германия). Утре ще станат известни и останалите четвъртфиналисти. 

Сборният отбор на „Академик-НСА” отстъпи стратегически на европейския клубен шампион „Приморие” (Владивосток). Тим мениджърът на българите Александър Пешев пусна само резерви и те загубиха набързо с 1-6 двубоя. Победата записа Габриела Бънова, която надигра Евгения Димова с 21:15 и 21:18. „Нашата цел са мачовете на истината в петък, когато играем за второто място в първа група. Тогава излизаме срещу „Медитеранеа” (Италия) и „Харков (Украйна). Разузнали сме добре съперниците и се надяваме на успехи, които биха класирали за първи път български отбор на четвъртфинал”, обясни Пешев, който сам се пусна в игра като втора ракета на сингъл. 

Във втора група държавният първенец БК „Стара Загора” претърпя втора загуба. След като сутринта загуби с 1-6 от турския „Егоспор”, тази вечер тимът отстъпи и на европейския вицешампион „Фаворит”  с 0-7 срещи. Старозагорци са съставени от перспективни юноши и девойки и опитните Димитрийка Димитрова и Тихомир Киров (на снимката). 

Днес в зала „София” се появи примата на българския бадминтон Петя Неделчева. Тя се е прибрала от участиете в турнирите от Супер сериите в Сингапур и Индонезия. Треньорът на Петя Орлин Цветанов се похвали, че благодарение на акупунктура болките в играещата й дясна ръка са напълно изчезнали.  
 

Руснаци ще участват на Европейското първенство по гребане в Пловдив

В началото на март Изпълнителният комитет на Международната федерация по гребане взе решение да позволи на руските спортисти да се състезават през този сезон като неутрални

Илиана Раева: Искаме отнемане на българския паспорт на Краснобаева

Краснобаева бе част от националния отбор на България, но майка ѝ обяви, че вече няма да се състезава за нашата родина

Весела Лечева: Костадинова въвлича БОК в недостоен сценарий

Напрежението между двете страни продължава

Нови драми в БОК

Олимпийският комитет обвини Весела Лечева в изтласкване на Стефка Костадинова

Знаем ли достатъчно за рисковете от новата дрога?

Експерти по зависимости: Съвременният пазар на наркотици крие много по-сериозни и непредвидими опасности

Трима българи ще участват на турнир по бадминтон в Словения

Трима български състезатели ще участват на международния турнир по бадминтон за мъже и жени в Марибор (Словения), който ще се проведе от 14 до 18 май.

Дунев доволен от Световната купа във Варна

Родните състезатели завоюваха пет медала (един златен два сребърни  два бронзови) и се класираха за десет финала - нещо, което не се е случвало в този спорт от много  години насам.

Българи спечелиха европейската купа по фехтовка в София

Българите Тодор Стойчев и Емма Нейкова завоюваха златни медали на сабя за Европейската купа по фехтовка за мъже и жени до 23 години в София.

Джош Тарлинг спечели втория етап от Джирото

Той постигна първата си етапна победа в една от трите големи обиколки в колоезденето