Катинка Хошсу счупи рекорда на 200 м съчетано

Катинка Хошсу счупи рекорда на 200 м съчетано

Предишният рекорд бе поставен с високотехнологичните костюми, които след шампионата в Рим бяха забранени

Унгарката Катинка Хосшу постави нов световен рекорд на 200 метра съчетано (жени) по време на шампионата на планетата по плуване в Казан, Русия.

Хосшу спечели златото с феноменално плуване във финала - 2:06,12 минути и свали 3 стотни от досегашното върхово постижение, поставено от Ариана Кукърс (САЩ) на световното първенство Рим пред шест години. Любопитно е, че рекордът на американката бе поставен с високотехнологичните костюми, които след шампионата в Рим бяха забранени.

Това прави постижението на Катинка Хосшу още по-забележително. Втора във финала на 200 съчетано остана Канако Уатанабе от Япония с 2:08,45, а трета е Мари О'Конър.

Антоанета Стефанова направи реми в третия кръг на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ

Българката, която игра с белите фигури, и Маили-Джейд Уелет поделиха точките

Хуан Аюсо постигна втора етапна победа в 80-ото издание на Обиколката на Испания

В петък е 13-ият етап от "Вуелтата", който е с дължина от 202,7 километра от Кабесон де ла Сал до Англиру

Никифорос Арваниту от Гърция спечели 72-рото издание на Обиколката на България

Вижте подробности

Радо Янков спечели и виртуалната Световна купа

Да пожелаем на Радо и Тервел да се срещат още много пъти на финали, както в Световната купа

Испанец с втора етапна победа във "Вуелтата"

Във финалните километри той се движеше рамо до рамо със сънародника си Хавиер Ромо

Спорът за генетичните тестове в женския спорт

Какво са те - честна конкуренция или нарушаване на човешките права

Министър Пешев откри учебната година в Спортно училище „Ген. Владимир Стойчев“

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев откри учебната година 2025/2026 в първото спортно училище в София „Ген. Владимир Стойчев“.

Министър Пешев с приветствие по повод откриването на учебната година в спортните училища

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев излезе с приветствие по повод откриването на учебната година в спортните училища

Международната федерация по джудо награди организаторите на Световното в София.

Международната федерация по джудо награди българските съдии и организатори, които взеха участие в домакинството на Световното първенство за кадети в София.