Контадор покори изкачването до „Слънчевия остров”

Контадор покори изкачването до „Слънчевия остров”

Янец Брайкович не се даде на испанеца и спечели Критериум Дофин

Испанският колоездач Алберто Контадор („Астана”) спечели последния шести етап от колоездачното състезание Критериум Дофин. Победителят от Тур Дьо Франс обаче остана на второ място зад словенеца Янец Брайкович („Радио Шак”) в генералното класиране.

Двамата състезатели се бяха вкопчили в зверска битка за победата, а сцената на съревнованието не можеше да бъде по-удачна. Контадор и Брайкович се движеха един до друг по алпийския склон на път за зимния курорт Алп д’Юез, известен и с името си „Слънчевия остров”.
 
Двамата се нуждаеха от 45 минути за да достигнат върха в края на 151-километровия етап, който стартира в Кройе. Контадор взе етапа с едно колело преднина след финален спринт до пресечената линия. Силвестър Жмуд от тима на „Ликуигас” на няколко пъти се опита да атакува лидерите, но в крайна сметка завърши със 17 секунди закъснение. Жером Копел завърши четвърти с изоставане от 24 секунди.
 
Водачите във временното класиране завършиха с едно и също време, а това позволи на Брайкович да запази преднината си от 1:41 минути във крайното класиране.
 
Последното голямо състезание в календара на професионалистите преди Тур Дьо Франс е Обиколката на Швейцария, която стартира на 12 юни. Тур Дьо Франс стартира на 3 юли.
 
Крайно класиране на Критериум Дофин:
 
1
Янец Брайкович (Slo) Radioshack
24:26:05
2
Алберто Контадор (Spa) Astana
0:01:41
3
Тиджей ван Гардерен (USA) HTC - Columbia
0:02:41
Седем стрелци заминават за участие на Световната купа в Мюнхен

Седем състезатели заминават в неделя за Мюнхен за участие в Световна купа по спортна стрелба с пневматично и малокалибрено оръжие. Надпреварата в Германия стартира на 8 юни и ще продължи до 14-и.

Олимпийските игри защитени от ограничения на Тръмп

Забраната на Доналд Тръмп за влизането в САЩ на лица от 12 държави няма да важи за спортисти и делегации по време на Олимпийските игри

Официално: КАС потвърди наказанието на Антъни Иванов

Санкцията на плувеца е с начална дата 4 юни 2025 и изтича на 4 юни 2027 година

Местят плувния маратон „Галата – Варна” на 27 юли

Решението бе взето от организационния комитет, в който влизат представители на ВМС на Република България, община Варна и ПСК „Черно море“

Девойките ни с бронз на бухалки от Европейското по художествена гимнастика в Талин

Рая Божилова, Йоана Мотева, Анания Димитрова, Габриела Трайкова, Ивайла Велковска и Елена Христова с оценка от 24.050 точки

Френската сензация се класира за полуфиналите на "Ролан Гарос"(ВИДЕО)

Лоис Буасон благодари на публиката

В Талин: Откриха официално Европейското по художествена гимнастика

Със стилна церемония в естонската столица беше официално открита надпреварата

Весела Лечева се срещна с шефовете на МОК

Весела Лечева се срещна и разговаря с президента на Международния олимпийски комитет (МОК) Томас Бах и с Кърсти Ковънтри, която ще заеме поста на 23 юни, след като през март беше избрана от сесията на организацията за нов президент с 8-годишен мандат. 

Световното плуване спира българин от състезания

Световната централа по плувни спортове World Aquatics въведе нова наредба, която ще забрани на всеки спортист или длъжностно лице, което подкрепя или одобрява допинга, да се състезава или да заема каквито и да е позиции в официални състезания.