Котоошу победи Хакухо

Котоошу победи Хакухо

Поражение за Даниел Иванов-Аоияма на Големия зимен турнир по сумо в Токио

Девета победа постигна българинът Калоян Махлянов-Котоошу на Големия зимен турнир по сумо, който се провежда в Токио. Котоошу се наложи с йорикири над естонеца Баруто и вече има баланс от 9 победи и 5 поражения. Другият българин в елитната дивизия Макуучи- Даниел Иванов-Аоияма, претърпя поражение от Такарафуджи и остава с баланс 7-7. Харумафуджи върви към краен успех в този турнир след днешната си победа над Какурю. След него с баланс 12-2 са двама борци- Хакухо и Такаясу. 

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.