Мария Гроздева: Добрата работа и отличната атмосфера бяха факторите за успехите

Мария Гроздева: Добрата работа и отличната атмосфера бяха факторите за успехите

Ще бъде много престижно да се класирам за седма Олимпиада, надява се Гроздева

"Добрата работа и отличната атмосфера доведоха до успехите, които постигнахме през тази година", това заяви председателят на Българския стрелкови съюз Мария Гроздева.

На специална пресконференция ръководството на ББС награди десетте най-добри състезатели и треньори през 2015 година, която бе една от най-успешните за страната ни в този спорт от доста дълго време. Сред призьорите бяха европейският шампион Антон Ризов, европейската вицешампионка Антоанета Бонева, както и треньорите Валери Григоров, Христо Маринов и Веселин Петков.

"Когато се върна назад в годините - винаги сме имали някакви дразнители, нещо все се случваше, докато сега сме много сплотени и смятам, че това води до тези постижения и резултати", продължи Гроздева.

Двукратната олимпийска шампионка коментира и своето представяне през сезона, както и какви са целите й през 2016.

"Не мога да кажа, че съм доволна от резултатите си през този сезон. Старая се и работя, за да мога да направя добро европейско първенство през следващата година и да успея да взема квота за Олимпийските игри в Рио. Ще бъде нещо много престижно за мен ако се класирам на седма Олимпиада. Каквото зависи от мен ще го направя. По-важното е, че вече имаме три квоти и трябва да продължим да работим по същия начин", допълни още тя.

Шестима българи на турнир по бадминтон в Белгия

Шестима състезатели ще представят България на международния турнир по бадминтон за мъже и жени, който ще се проведе в Льовен (Белгия) от 10 до 13 септември.

Антоанета Стефанова постигна нов успех в Самарканд, Узбекистан

Българката се наложи с черните фигури над Гулдона Каримова

Герайнт Томас сложи край на кариерата си в колоезденето

Той завършва 20-годишна кариера в спорта

Мадс Педерсен победи в 15-ия етап от колоездачната обиколка на Испания

Силният финален спринт му осигури успеха

Антоанета Стефанова направи реми в третия кръг на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ

Българката, която игра с белите фигури, и Маили-Джейд Уелет поделиха точките

Хуан Аюсо постигна втора етапна победа в 80-ото издание на Обиколката на Испания

В петък е 13-ият етап от "Вуелтата", който е с дължина от 202,7 километра от Кабесон де ла Сал до Англиру

Никифорос Арваниту от Гърция спечели 72-рото издание на Обиколката на България

Вижте подробности

Радо Янков спечели и виртуалната Световна купа

Да пожелаем на Радо и Тервел да се срещат още много пъти на финали, както в Световната купа

Испанец с втора етапна победа във "Вуелтата"

Във финалните километри той се движеше рамо до рамо със сънародника си Хавиер Ромо