Министър Кралев награди световните шампионки по художествена гимнастика (СНИМКИ)

Златните момичета на България спечелиха титлата на пет обръча от първенството в София

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев връчи златните медали на състезателките от националния ансамбъл по художествена гимнастика, които станаха шампионки на пет обръча на световното първенство в София.

Възпитаничките на треньорката Весела Димитрова в състав Елена Бинева, Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова и Лаура Траатс изиграха без грешка съчетанието си и спечелиха първото място с резултат 23,300. На втора и трета позиция се наредиха отборите на Япония и Италия с резултати 22,800 и 22,550, а ансамбълът на Русия остана четвърти с 20,325.

Министър Кралев поздрави световните шампионки от българския ансамбъл и им връчи отличията под бурните овации на публиката в столичната зала „Арена Армеец”. В награждаването участва и трикратната световна шампионка Мария Петрова, която е посланик на световното първенство в София.

Момичетата благодариха на министъра за подкрепата, която оказва на художествената гимнастика и за куража, който им вдъхва на големи състезания. Специални благодарности към Кралев поднесе и председателят на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева. Поздравления за отличното домакинство на първенството изказа президентът на Международната федерация по гимнастика Моринари Ватанабе.

Златото е втори медал за българския ансамбъл и трето отличие за нашите гимнастички от световното първенство. Ден по-рано ансамбълът спечели бронз в многобоя и квота за Олимпийските игри в Токио през 2020 г., а преди това Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Калейн донесоха отборно сребро в индивидуалния турнир.
Боряна Калейн поведе на Европейската купа в Баку, Стилияна Николова е втора до момента

Отборът на бежанците в Париж с 36 спортисти и свое лого

Вижте какво съобщиха от МОК

След корупционния скандал, щангите може да гръмнат и за Олимпийските игри?

Финансови задължения и вътрешни драми петнят имиджа на България и провалят състезателите

Министър Глушков присъства на част от финалите на ученическите игри

Впечатленията ми от организацията са много положителни

Тежък удар! България може да остане без най-сигурния си олимпийски медал

Вижте защо

Пловдив получи знамето на Европейското първенство по гребане`2025

В състезанието ще участват и гребци със специални потребности

Лицензираните компании предупредиха за неконтролируем ръст в нелегалния хазарт заради промените в Закона за хазарта

Лицензираните оператори направиха конкретни предложения за подобряване на законопроекта

БРАВО! Йоана Илиева завоюва квота за Париж 2024 (ВИДЕО)

Тя взе първо място на европейската олимпийска квалификация на сабя в Диферданж (Люксембург)