Олимпийска медалистка пропуска маратона на Ню Йорк

Олимпийска медалистка пропуска маратона на Ню Йорк

Сребърната медалистка от маратона на Ню Йорк през 2016 г. пропусна сезон 2017, за да роди първото си дете

Кенийската олимпийска сребърна медалистка Сали Кипиего ще пропусне маратона на Ню Йорк на 4 ноември, тъй като все още не е напълно възстановена от малария.

 

Кипиего, която в момента бяга за САЩ, спечели сребърен медал за Кения на 10 000 метра на Олимпийските игри в Лондон през 2012 г. 

 
Сребърната медалистка от маратона на Ню Йорк през 2016 г. (2:28:01 часа) пропусна сезон 2017, за да роди първото си дете. 
 
“Разочарована съм да обявя, че няма да бягам на маратона на Ню Йорк. Имах лош случай на малария и пневмония в средата на подготовката си, като възстановяването ми отне по-дълго време от очакваното”, каза 32-годишната атлетка. 
Инцидент със зрители на шампионат по колоездене

Двама зрители пострадаха сериозно, а други осем бяха ранени по време на Германския шампионат по колоездене на писта, след като двама състезатели се врязоха в публиката.

Белгиец спечели първия етап от Обиколката на Франция

Стартът бе труден за четирикратния победител в Испания – Примож Роглич

Над 300 млади плувци на турнира "Синьо лято" в Стара Загора

Над 300 участници на възраст от 8 до 12 години ще се включат в петото издание на традиционния турнир по плуване за деца „Синьо лято 2025“, който ще се проведе този уикенд в Стара Загора.

Две наши лодки на финали на Европейското първенство по кану-каяк

Още два финала си осигуриха българите в сутрешната сесия от втория ден на Европейското първенство по кану-каяк за юноши и девойки, младежи и девойки до 23 години в Питещ (Румъния). 

Брисбейн 2032 търси частно финансиране

Правителството на Куинсланд реши да се обърне към частни инвестиции за финансиране на инфраструктурата за Олимпийските и Параолимпийските игри в Брисбейн през 2032 г.

Витоша приема Европейското по маунтинбайк спускане през 2026

България ще бъде домакин на Европейското първенство по маунтинбайк спускане през 2026 г.

София ще бъде домакин на втория фестивал "Гимнастика за всички" Ива Кръстева

Столичната зала "Асикс Арена" ще бъда домакин през уикенда на втория международен фестивал и чалъндж турнир "Гимнастика за всички" София 2025.

Министърът на спорта поздрави спортните журналисти

2 юли е Международен ден на спортния журналист

Олимпийска медалистка от Париж остана без треньор

Световната шампионка по художествена гимнастика от София 2022 - София Рафаели, остана без треньорка.