През уикенда предстои второто издание на регата „Мач рейс Мелджес 24”

През уикенда предстои второто издание на регата „Мач рейс Мелджес 24”

В събота и неделя, 2 и 3 октомври, в акваторията на Пристанище Варна ще се проведат гонките от второто издание на ветроходната регата „Мач рейс Мелджес 24”, организирана от столичния яхт клуб „Св. Николай”. Домакин на есенните стартове е яхт клуб „Капитан Георги Георгиев-Порт Варна”.

В събота и неделя, 2 и 3 октомври, в акваторията на Пристанище Варна ще се проведат гонките от второто издание на ветроходната регата „Мач рейс Мелджес 24”, организирана от столичния яхт клуб „Св. Николай”. Домакин на есенните стартове е яхт клуб „Капитан Георги Георгиев-Порт Варна”.
 
До днес участие в регатата са зявили пет екипажа в клас „Мелджес 24” и два в Национален клас „Конрад 25 Р Петерсон”. Окончателният брой на участниците ще бъде обявен в събота след техническата конференция в 10.30 ч. Старт на първа гонка ще бъде даден в 11.00 ч. на 2 октомври.
 
Форматът на състезанието е Round Robin (всеки срещу всеки), след който предстоят сериите до две победи в малкия и големия финал. Шкиперите с трети и четвърти сбор точки от Round Robin участват във финал за 3-4 място, а първите двама - в спор за титлата.
 
Победителите от „Мач рейс Пролет”:
 
"Мелджис 24": "No name" (шкипер Ивайло Гавраилов, яхт клуб "Капитан Георги Георгиев-Порт Варна")
"Конрад 25 Р Петерсон": "Нунки" (Александър Калчев, ЯК "Кап. Г. Георгиев-Порт Варна")
 
ПРОГРАМАТА НА ГОНКИТЕ:
 
Петък 01.10.2010 г.
 
10:00                                                                   Пристигане, обмер и заявяване
 
Събота 02.10.2010 г.
 
10:00                                                                   Краен срок за обмер и заявяване
10:00                                                                   Среща със шкиперите
10:10                                                                   Първа среща с Арбитрите на вода
10:20                                                                   Откриване на регатата
11:00                                                                   Гонки
 
Неделя 03.10.2010г.
 
11:00                                                                   Гонки

15:00                                                                   Закриване на регатата 

Балчик ще бъде домакин на престижна ветроходна регата

Балчик ще бъде домакин от 26 до 29 юни на международна регата Ultramarine Balchik Match Race от календара на European Match Race Tour (EMRT)

Размириците в ЛА притесниха МОК

Президентът на САЩ Доналд Тръмп намекна тази седмица, че ще подкрепи ареста на губернатор Гавин Нюсъм

Мирослава Минчева със силно представяне на Световната купа в Мюнхен

Антон Ризов остана на 28-о място на 50 метра пушка от 3 положения

Валентина Георгиева: Нямам време да празнувам абитуриентския си бал

Следва състезание в Ташкент

Националите по водна топка с нова грешка в европейските квалификации

Ватерполистите на Николай Стаматов не успяха и срещу Израел на грузинска земя

Донков и Киров не стигнаха до медалите на 10 метра пистолет в Мюнхен

Самуил Донков и Кирил Киров останаха далеч от битката за медалите на 10 метра пистолет за мъже на Световната купа по спортна стрелба в Мюнхен, Германия.

Българин шампион по борба на европейското в Скопие

Станислав Иванов стана шампион, а Денис Лазаров спечели сребърен медал на старта на европейското първенство по борба за кадети в Скопие, Република Северна Македония.

Канадка продължава да пише история в плуването

Съмър Макинтош записа второто най-добро време на 200 метра бътерфлай при жените за всички времена

Пазарджик приема държавното първенство по акватлон

Пазарджик ще бъде домакин на държавното първенство на България по акватлон.