Продължават приемните изпити за спортното училище в Сливен

Продължават приемните изпити за спортното училище в Сливен

Приемните изпити за кандидатите в спортно училище “Димитър Рохов” (Сливен) продължават и днес за спортовете джудо и баскетбол

Приемните изпити за кандидатите в спортно училище “Димитър Рохов” (Сливен) продължават и днес за спортовете джудо и баскетбол.

 
Общо 78 ученика ще приеме специализираното учебно заведение за новата учебна година. Приемът е след завършен пети и след завършен шести клас по спортове утвърдени от ДАМС. Това са акробатика, бокс, борба, вдигане на тежести, лека атлетика, баскетбол, джудо и футбол. За първи път в учебното заведение се прави прием за по-малката възрастова група, като съотношението е 26 за шести клас и 52 за седми клас.
 
Приемните изпити за кандидатите започнаха от 22 и ще продължат до 30 юни по залите на съответните спортове.
 
"Обучението ни вече е от 6 до 12 клас и се провежда при отлична база за учебен процес и тренировки. Училището разполага с общежитие за учениците, които не са от Сливен. Има стол за целодневно хранене. Обучението е такова, при което се предоставят двуразови тренировки, което дава възможност за една много добра спортна подготовка", каза  зам.директорът на училището Стефан Георгиев пред кореспондента на Novsport.com в Сливен.
Руснаци ще участват на Европейското първенство по гребане в Пловдив

В началото на март Изпълнителният комитет на Международната федерация по гребане взе решение да позволи на руските спортисти да се състезават през този сезон като неутрални

Илиана Раева: Искаме отнемане на българския паспорт на Краснобаева

Краснобаева бе част от националния отбор на България, но майка ѝ обяви, че вече няма да се състезава за нашата родина

Весела Лечева: Костадинова въвлича БОК в недостоен сценарий

Напрежението между двете страни продължава

Нови драми в БОК

Олимпийският комитет обвини Весела Лечева в изтласкване на Стефка Костадинова

Знаем ли достатъчно за рисковете от новата дрога?

Експерти по зависимости: Съвременният пазар на наркотици крие много по-сериозни и непредвидими опасности

Трима българи ще участват на турнир по бадминтон в Словения

Трима български състезатели ще участват на международния турнир по бадминтон за мъже и жени в Марибор (Словения), който ще се проведе от 14 до 18 май.

Дунев доволен от Световната купа във Варна

Родните състезатели завоюваха пет медала (един златен два сребърни  два бронзови) и се класираха за десет финала - нещо, което не се е случвало в този спорт от много  години насам.

Българи спечелиха европейската купа по фехтовка в София

Българите Тодор Стойчев и Емма Нейкова завоюваха златни медали на сабя за Европейската купа по фехтовка за мъже и жени до 23 години в София.

Джош Тарлинг спечели втория етап от Джирото

Той постигна първата си етапна победа в една от трите големи обиколки в колоезденето