Ралица Иванова донесе трети бронз на България от европейското по борба

Ралица Иванова донесе трети бронз на България от европейското по борба

Дебютантката в българския национален отбор по борба за жени Ралица Иванова в категория до 67 килограма спечели трето бронзово отличие при първото си участие на голямо първенство, съобщиха от БФБорба.

Дебютантката в българския национален отбор по борба за жени Ралица Иванова в категория до 67 килограма спечели трето бронзово отличие при първото си участие на голямо първенство, съобщиха от БФБорба.

В четвъртфинала на европейското първенство във Вилнюс (Литва), Иванова отстрани представителката на Турция Бурчу Откая с 2:0 части (2:0, 2:1), а в полуфинала след невероятна драма беше победена от Домрук Курбангаджиева от Азербайджан с 0:2 (1:1, 1:1).

В малкия финал при 67-киограмовите националката надделя в драматична среща над Аурора Фахардо с 2:1 части (4:0, 1:5, 2:0).

Това е третият медал за България от Вилнюс след този на Радослав Великов (55 кг) и Кирил Терзиев (74 кг) в свободния стил.


51 кг

Екатерина Краснова (Русия) - Емеше Сабо (Унгария) - 2:0 (1:0, 1:0)
59 кг
Йохана Матсон (Швеция) - Ирина Харив (Украйна) - 2:0 (1:0, 2:0)
67 кг
Катерина Бурмистрова (Украйна) - Зумруд Курбангаджиева (Азербайджан) - 2:0 (1:0
, 1:0)

 

Премиерът и спортният министър инспектираха зала по борба, направена за 40 дни

Правителството отпусна 2 млн. лв. за съоръжението, което ще се използва от клубовете по борба на ЦСКА

Зам.-министър Младенов: Високите стандарти, които поставяме в работата си с младите са наш приоритет

Придобиването на „Знак за качество“ е международно признание, което допринася за припознаването на центровете на местно и европейско ниво и ги подпомага в реализирането на  целите им.

Продължава забраната на атлети от Русия и Беларус за участие в международни състезания

Световната атлетическа федерация се придържа стриктно към политиката си на изключване на атлетите от Русия и Беларус в международни състезания, което включва и започващото Световно първенство в събота в Токио, предаде ДПА.

Два тиража подред, двама тото милионери

Над 20 милиона и 700 хиляди лева печалби само през август

В Испания: Удвояват охраната за финала на Обиколката на Испания в Мадрид

Общинската полиция ще има повече от 800 служители, които ще заемат позиции по дължината на цялото трасе

Рамазанов отрече категорично, че ще сменя националността

"Планирам октомври месец да започна рехабилитация, която ще проведа в Германия"

Шестима българи на турнир по бадминтон в Белгия

Шестима състезатели ще представят България на международния турнир по бадминтон за мъже и жени, който ще се проведе в Льовен (Белгия) от 10 до 13 септември.

Антоанета Стефанова постигна нов успех в Самарканд, Узбекистан

Българката се наложи с черните фигури над Гулдона Каримова

Герайнт Томас сложи край на кариерата си в колоезденето

Той завършва 20-годишна кариера в спорта