Шампионът на Тур дьо Франс отказа участие заради контузия

Шампионът на Тур дьо Франс отказа участие заради контузия

Шампионът от тазгодишното издание на "Тур дьо Франс" Крис Фруум (Великобритания) отказа участие в престижната Обиколка на Ломбардия

Шампионът от тазгодишното издание на "Тур дьо Франс" Крис Фруум (Великобритания) отказа участие в престижната Обиколка на Ломбардия. Фруум страда от болки в гърба, които получи по време на световното първенство по колоездене на шосе през миналия уикенд. Отпадането на британеца може да му коства първото позиция в генералното класиране в UCI World Tour кръг преди края на сезона. 
 
Фруум има аванс от 80 точки пред миналогодишния победител в Обиколката на Ломбардия Хоаким Родригес (Испания), който ще защитава титлата си и при успех ще се изкачи на върха, тъй като за победа се дават по 100 точки. Обиколката на Ломбардия е най-старото колоездачно състезание в Италия, чието първо издание е през 1905 година. През този сезон състезанието от Бергамо до Лечо е с дължина 242 километра, а в трасето са включени пет изкачвания.
 

 

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.