Щангисти от Сливен са победители на турнира във Варна

Щангисти от Сливен са победители на турнира във Варна

Четвъртото издание на традиционната проява събра състезатели от шест клуба в страната

Щангистите от АСК Сливен заеха първи места на Коледния турнир по вдигане нa тежести във Варна, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Четвъртото издание на традиционната проява събра състезатели от шест клуба в страната. Поради неблагоприятната метеорологична обстановка, много от клубовете се отказаха да се включат в надпреварата.

На подиума се представиха щангисти в две възрастови групи – кадети и мъже. Класирането се извърши по системата “Синклер” /съотношение на резултат към лично тегло/.

При кадетите над всички бе Стефан Мацаров от АСК Сливен, който постигна двубой от 225 килограма. Втори се класира съотборникът му Кристиян Шарабански с 260 килограма. Третият участник на сливенския клуб Петър Добрев зае осма позиция при мъжете с двубой от 285 килограма, но пък постижението му е най-добро от юношите, които се състезаваха в една група с мъжете.

Никола Колев, представител на втория клуб от Сливен – АСК “100-те войводи” зае второто място при мъжете, като постигна двубой от 347 килограма. В тази група победител стана Валентин Христов от Русе с 269 килограма.

Домакините предложиха на състезатели и гости перфектна организация, а за победителите в двете възрастови групи осигуриха купи и медали. 

Валентина Георгиева остана на крачка от медалите в Париж

Двукратната европейска сребърна медалистка Валентина Георгиева зае четвърто място на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика във френската столица Париж

Първи медал за България от Световното по канадска борба в Албена

Стефан Стефанов донесе първия медал от Световното първенство по канадска борба, което започна в Албена.

Валентина Георгиева на финал на прескок на СК по спортна гимнастика

Двукратната европейска вицешампионка Валентина Георгиева се класира за финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика във френската столица Париж.

Премиерът и спортният министър инспектираха зала по борба, направена за 40 дни

Правителството отпусна 2 млн. лв. за съоръжението, което ще се използва от клубовете по борба на ЦСКА

Зам.-министър Младенов: Високите стандарти, които поставяме в работата си с младите са наш приоритет

Придобиването на „Знак за качество“ е международно признание, което допринася за припознаването на центровете на местно и европейско ниво и ги подпомага в реализирането на  целите им.

Продължава забраната на атлети от Русия и Беларус за участие в международни състезания

Световната атлетическа федерация се придържа стриктно към политиката си на изключване на атлетите от Русия и Беларус в международни състезания, което включва и започващото Световно първенство в събота в Токио, предаде ДПА.

Два тиража подред, двама тото милионери

Над 20 милиона и 700 хиляди лева печалби само през август

В Испания: Удвояват охраната за финала на Обиколката на Испания в Мадрид

Общинската полиция ще има повече от 800 служители, които ще заемат позиции по дължината на цялото трасе

Рамазанов отрече категорично, че ще сменя националността

"Планирам октомври месец да започна рехабилитация, която ще проведа в Германия"