Силвио Данаилов подозира политически игри в шаха

Силвио Данаилов подозира политически игри в шаха

Мениджърът на 19-ия световен шампион Веселин Топалов го направи в открито писмо.

Силвио Данаилов извади на светло задкулисни игри в европейския шахмат.

Мениджърът на 19-ия световен шампион Веселин Топалов го направи в открито писмо. Депешата е пратена до всички национални шахматни федерации на континента преди избора на нов шеф на централата в Хантимансийск през септември. Данаилов също е кандидат за поста.


“Двама от кандидатите се превръщат в жертви на политически игри, обвързвайки себе си и бъдещето на европейския шах с една или друга от личностите, борещи се за президент на ФИДЕ - пише Данаилов. - Конкретизирам: г-н Али Нихат Язъчъ не крие връзките си с г-н Кирсан Илюмжинов. Същото важи за г-н Роберт фон Вайзекер с другия претендент за ФИДЕ - г-н Анатолий Карпов. Това ли искаме - политически играчи, кукли на конци, чиито решения следват интересите на трета страна, и оставащи глухи за истинските нужди на европейския шах?
 
Това ли искаме - съдбата на Европейския шахматен съюз (ЕШС) да бъде решавана не от него самия, а от чиновници на ФИДЕ?
 
Предизборното надхитряне е в разгара си. Кандидатите раздават обещанията - един предлага на ЕШС $ 300 000 годишно, друг - да покрие транспортните разходи на Изпълкома на ФИДЕ и Генералната асамблея. Има уловка - това ще се случи само ако след спечелването на изборите техният паралелен кандидат спечели във ФИДЕ! Няма план “Б”.
 
Пред нас е момент на важно и отговорно решение - каква личност искаме за президент на нашата организация? Политици с богат опит в даването на красиви обещания, които веднъж избрани, ще започнат също така красиво да обясняват защо не могат да ги изпълнят? Или независим кандидат и бизнесмен с професионален екип, който да превърне ЕШС в работеща и печеливша организация, без да обвързва бъдещето й с политика и красиви лъжи?
 
Заедно ние можем да променим шахматните политики и да елиминираме политическия фактор. И да вървим напред, към независим Европейски шахматен съюз, който ще сътрудничи с ФИДЕ като равностоен и самоуправляващ се партньор, а не като зависим такъв, информира "Труд".
Първи медал за България от Световното по канадска борба в Албена

Стефан Стефанов донесе първия медал от Световното първенство по канадска борба, което започна в Албена.

Валентина Георгиева на финал на прескок на СК по спортна гимнастика

Двукратната европейска вицешампионка Валентина Георгиева се класира за финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика във френската столица Париж.

Премиерът и спортният министър инспектираха зала по борба, направена за 40 дни

Правителството отпусна 2 млн. лв. за съоръжението, което ще се използва от клубовете по борба на ЦСКА

Зам.-министър Младенов: Високите стандарти, които поставяме в работата си с младите са наш приоритет

Придобиването на „Знак за качество“ е международно признание, което допринася за припознаването на центровете на местно и европейско ниво и ги подпомага в реализирането на  целите им.

Продължава забраната на атлети от Русия и Беларус за участие в международни състезания

Световната атлетическа федерация се придържа стриктно към политиката си на изключване на атлетите от Русия и Беларус в международни състезания, което включва и започващото Световно първенство в събота в Токио, предаде ДПА.

Два тиража подред, двама тото милионери

Над 20 милиона и 700 хиляди лева печалби само през август

В Испания: Удвояват охраната за финала на Обиколката на Испания в Мадрид

Общинската полиция ще има повече от 800 служители, които ще заемат позиции по дължината на цялото трасе

Рамазанов отрече категорично, че ще сменя националността

"Планирам октомври месец да започна рехабилитация, която ще проведа в Германия"

Шестима българи на турнир по бадминтон в Белгия

Шестима състезатели ще представят България на международния турнир по бадминтон за мъже и жени, който ще се проведе в Льовен (Белгия) от 10 до 13 септември.