Транспортираха Михаил Ганев в "Пирогов"

Транспортираха Михаил Ганев в "Пирогов"

Борецът Михаил Ганев е бил транспортиран от болницата в Габрово в „Пирогов” преди час. Той е в стабилно състояние и е контактен. Това каза пред журналисти д-р Стефан Стругаров от ІІ-ра хирургия на болницата, предаде агенция „Фокус” Стругаров е доктор на националния отбор по борба в класически стил.

Борецът Михаил Ганев е бил транспортиран от болницата в Габрово в „Пирогов” преди час. Той е в стабилно състояние и е контактен. Това каза пред журналисти д-р Стефан Стругаров от ІІ-ра хирургия на болницата, предаде агенция „Фокус” Стругаров е доктор на националния отбор по борба в класически стил. 

„Колегите от габровската болница и в частност д-р Панайотов, който е оперирал Михаил Ганев, са си свършили добре работата”, посочи д-р Стругаров. Предстоят допълнителни изследвания, за сега борецът е в реанимация и там ще престои един-два дни. След това той ще бъде преведен в хирургично отделение. „Преведен е в „Пирогов” не защото колегите от Габрово не са си свършили работата, а защото „Пирогов” разполага с най-добрата реанимация в страната и тук ще се грижим по-добре за него”, уточни д-р Стругаров. 

До момента на Ганев е направена ехография, която показва нормални резултати. Вероятно утре ще бъде направено още едно скенерово изследване. Д-р Стругаров обясни, че Ганев има пет наранявания – едното е през корема, две са в областта на лявата гръдна половина и две от нараняванията са минимални. 

„Най-голямото нараняване достига чак до гръбначния стълб като е разкъсало много мускулни групи. Раната е дълга 10 сантиметра. Тя е зашита и обработена още в Габрово. В корема нараняването е щастливо и не засяга важни органи”, каза още д-р Стругаров. Прогнозата на лекаря е след една седмица Ганев да бъде изписан, а цялостното възстановяване се очаква да продължи месец и половина да. До момента Михаил Ганев не е казал нищо за инцидента.  

Рамазанов остана без апартамент във Велико Търново

Община Велико Търново взе решение да отнеме апартамента, предоставен през 2024 г. на олимпийския шампион Магомед Рамазанов, съобщава bTV

Йоана Илиева остана на крачка от медал на Европейското по фехтовка

23-годишната софиянка загуби на четвъртфиналите от французойка и остана 7-ма

Антъни Джошуа гледа мач на Радослав Росенов

Българският боксьор се бие в Акра

Олимпийският шампион по скокове на батут на лагер в България

Президентът на Българската федерация по скокове на батут се похвали още, че през следващата седмица очаква да бъдат преведени средствата за изграждането на нова зала в Ямбол и строителството да започне.

Руските гимнастички могат да се състезават на международни състезания

Но те отказват на принципа "един за всички, всички за един"

11 българи ще се борят за медали на Европейското първенство по фехтовка

Единадесет българи ще играят за медалите на Европейското първенство по фехтовка за мъже и жени, което започва утре в Генуа (Италия).

Юлияна Янева се завръща на тепиха

Европейската шампионка по борба при жените Юлияна Янева, която дълго време лекуваше травма,  се връща за държавния личен-отборен шампионат в Пловдив

Тихомир Иванов пети в Кошице

Ян Щефела триумфира с 228 см

Балчик ще бъде домакин на престижна ветроходна регата

Балчик ще бъде домакин от 26 до 29 юни на международна регата Ultramarine Balchik Match Race от календара на European Match Race Tour (EMRT)