„Цар Симеон” определи стартовия състав за турнира в Черна гора

„Цар Симеон” определи стартовия състав за турнира в Черна гора

Главният треньор на пловдивският колоездачен клуб "Цар Симеон 1898" Петър Павлов определи стартовия състав на отбора за участието в силния международен турнир на шосе „Пътят на крал Никола”, съобщиха от организаторите. На старт в Подгорица в сряда застават капитанът на тима Пламен Димов, младежките национали Борислав Иванов и Светослав Недев, както и сърбите - Игор Пайович и Горан Шмелцерович, които ще се състезават през новия сезон отново за пловдивския тим. Според регламента отборите трябва да бъдат съставени от по 5 състезатели.

Главният треньор на пловдивският колоездачен клуб "Цар Симеон 1898" Петър Павлов определи стартовия състав на отбора за участието в силния международен турнир на шосе „Пътят на крал Никола”, съобщиха от организаторите. На старт в Подгорица в сряда застават капитанът на тима Пламен Димов, младежките национали Борислав Иванов и Светослав Недев, както и сърбите - Игор Пайович и Горан Шмелцерович, които ще се състезават през новия сезон отново за пловдивския тим. Според регламента отборите трябва да бъдат съставени от по 5 състезатели.

С отбора освен петимата бегачи са още главният треньор Петър Павлов, новият механик на клуба Васил Костадинов и масажистът Веселин Червенков. За Черна гора не замина Дамян Филипов, който не е възстановен напълно от тежката си контузия в коляното.

Другите двама сърби в клуба - Драган Спасич и Александър Дукич, също ще участват в това състезание, но те ще бягат от името на националния отбор на Сърбия. Двамата са включени в представителната „репрезентация” на западната ни съседка специално за турнира, след като се върнаха от подготвителния лагер в Ниш. Преди надпреварата колоездачите на „Цар Симеон 1898” направиха също 3-дневен подготвителен лагер в Ниш и в близост до Подгорица. С него ръководството искаше състезателите по-лесно да се адаптират за старта в Черно гора, предвид влошените атмосферни условия напоследък в България. 

Турнирът „Пътят на крал Никола” е четиридневен и е от календара на   Международния колоездачен съюз. Тази година той е с високата категория 2.2, включен е във веригата Юръп Тур и ще носи точки за рейтинга при мъжете в класацията на международната федерация - U.С.I.   Състезанието в Черна гора се провежда за 15-ти пореден път и ще събере над 100 елитни бегачи от почти цяла Европа. В него ще бъдат допускани за участие национални отбори, тимове от клас Континентал, както и клубни състави.  
В миналогодишното издание на международния турнир „Пътят на крал Никола" победител стана словенецът Митя Махович, който кара за континенталния тим на Перутнина. Шампионът постигна общо време 15.50.51 и изпревари с 0,25 българския национал Павел Шуманов, останал 3-ти в крайното генерално класиране. 7-ми в състезанието тогава бе друг българин - Даниел Петров.
Петър Мицин спечели финала на 400 м свободен стил

Петър Мицин спечели с лекота финала на коронната си дисциплина 400 метра свободен стил на Държавното първенство по плуване на басейн "Диана" в София

Погачар отново е лидер на Тур дьо Франс

Тадей Погачар се върна на върха в генералното класиране на Тур дьо Франс, след като спечели седмия етап от надпреварата

Ватерполистите ни с пет победи от пет мача на Европейското първенство

Националният отбор на България по водна топка за юноши  постигна пета поредна победа и завърши на първо място в група А на Европейското първенство по водна топка до 16 години, дивизия 1, което се провежда в Любляна, Словения.  

Мицин с ново злато и рекорд

Петър Мицин, който спечели европейската титла преди дни на шампионата в Шаморин за мъже и жени до 23 години, продължава да обира златните медали и да чупи рекорди.

Заместник-министър Андонов откри Балканиадата по скокове във вода

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов откри Балканските игри по скокове във вода и международния турнир за Купа "София".

Тадей Погачар спечели четвъртия етап на Тур дьо Франс от Амиен до Руан (ВИДЕО)

Тадей Погачар постигна стотната си победа в шосейното колоездене при професионалистите

 Асоциацията на българските спортни федерации прие нови членове

Нови пет спортни федерации бяха приети за членове на Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ), съобщиха от организацията.

Мерлие спечели третия етап на Тур дьо Франс

Тим Мерлие спечели хаотичния спринт в третия етап на Обиколката на Франция по колоездене

Инцидент със зрители на шампионат по колоездене

Двама зрители пострадаха сериозно, а други осем бяха ранени по време на Германския шампионат по колоездене на писта, след като двама състезатели се врязоха в публиката.