„Цар Симеон” тръгна със 7 колоездачи за „Обиколката на Тракия” в Турция

„Цар Симеон” тръгна със 7 колоездачи за „Обиколката на Тракия” в Турция

Със 7 състезатели замина днес за Турция пловдивският колоездачен клуб „Цар Симеон 1898” за участие в международния тур на шосе - „Обиколката на Тракия”

Със 7 състезатели замина днес за Турция пловдивският колоездачен клуб „Цар Симеон 1898” за участие в международния тур на шосе - „Обиколката на Тракия”.

Състезанието е от високата категория 2.2 и ще събере част от велоелита на Европа. Тази година то се очертава да бъде много силно. Със свои представителни отбори ще участват отбори от Словения, Чехия, Германия, Турция, Хърватска, Сърбия и Холандия.

Надпреварата стартира на 28 май и ще финишира на 31-ви. Тя ще премине в 4 състезателни дни и 5 етапа, и е част от календара на Международния колоездачен съюз. Тази година състезанието в Турция е включено във веригата Юръп Тур.

То носи точки за световната ранглиста при мъжете в класацията на международната федерация – U.С.I. „Обиколката на Тракия” ще се проведе за 10-ти пореден път и ще събере над 150 елитни бегачи от почти цяла Европа. В тура ще бъдат допускани за участие национални отбори, тимове от клас Континентал, както и клубни състави. Според регламента отборите трябва да бъдат съставени от по 7 състезатели.


Стартът е от турското курортно градче Тикердак, от където се проведе и последното балканско първенство на шосе за мъже.
Колоездачен клуб „Цар Симеон 1898” /Пд/ ще бъде единственият български отбор в „Обиколката на Тракия”. Пловдивският велоклуб получи персонална покана да участва в това традиционно силно международно колоездачно състезание в Турция, което е голямо признание на нас, обясни изпълнителният директор на пловдивския велотим Йордан Зашев.

Зам.-министър Младенов: Високите стандарти, които поставяме в работата си с младите са наш приоритет

Придобиването на „Знак за качество“ е международно признание, което допринася за припознаването на центровете на местно и европейско ниво и ги подпомага в реализирането на  целите им.

Продължава забраната на атлети от Русия и Беларус за участие в международни състезания

Световната атлетическа федерация се придържа стриктно към политиката си на изключване на атлетите от Русия и Беларус в международни състезания, което включва и започващото Световно първенство в събота в Токио, предаде ДПА.

Два тиража подред, двама тото милионери

Над 20 милиона и 700 хиляди лева печалби само през август

В Испания: Удвояват охраната за финала на Обиколката на Испания в Мадрид

Общинската полиция ще има повече от 800 служители, които ще заемат позиции по дължината на цялото трасе

Рамазанов отрече категорично, че ще сменя националността

"Планирам октомври месец да започна рехабилитация, която ще проведа в Германия"

Шестима българи на турнир по бадминтон в Белгия

Шестима състезатели ще представят България на международния турнир по бадминтон за мъже и жени, който ще се проведе в Льовен (Белгия) от 10 до 13 септември.

Антоанета Стефанова постигна нов успех в Самарканд, Узбекистан

Българката се наложи с черните фигури над Гулдона Каримова

Герайнт Томас сложи край на кариерата си в колоезденето

Той завършва 20-годишна кариера в спорта

Мадс Педерсен победи в 15-ия етап от колоездачната обиколка на Испания

Силният финален спринт му осигури успеха