Велоклуб Цар Симеон праща 6-има юноши за състезание в Сърбия

Велоклуб Цар Симеон праща 6-има юноши за състезание  в Сърбия

Шестима млади колоездачи на пловдивския велоклуб „Цар Симеон 1898” заминават днес за Сърбия за участие в един от най-големите международни турнири в Европа за юноши старша възраст. Състезанието се нарича „Национален трофей на Панаирните градове” и ще се проведе в сръбската столица Белград. То е тридневно и тази година се води кръг от световната купа при юношите.

Шестима млади колоездачи на пловдивския велоклуб „Цар Симеон 1898” заминават днес за Сърбия за участие в един от най-големите международни турнири в Европа за юноши старша възраст. Състезанието се нарича „Национален трофей на Панаирните градове” и ще се проведе в сръбската столица Белград. То е тридневно и тази година се води кръг от световната купа при юношите.

Надпреварата е от високата категория 1.1 и е една от най-престижните не само на Балканите, но и в цяла Европа. В „Национален трофей на Панаирните градове” ще участват много от най-добрите юношески колоездачи от почти всички водещи велоцентрове в Европа.

Главният треньор на „Цар Симеон 1898” Петър Павлов тази вечер определи състава, който ще пътува днес за Белград.
В него попаднаха водещите млади бегачи на клуба - Цветелин Кюркчиев и Атанас Гочев, Димитър Бадалски, братята близнаци Петър и Николай Бояджиеви, както и Руси Аргиров.Заради незадоволителна спортна форма в последния момент от състава отпадна юношеският национал на писта Пано Уйлямс Гоги.

Състезанието е от утре /8 май/ до 10 май в Белград. За него ще пътува и част от ръководството на българския колоездачен съюз.
Освен „Цар Симеон 1898”, в надпреварата със свои представителни отбори ще участват съставите на КК „Несебър” и „Свиленград”.

В град Девин започва световното първенство по спортен риболов на пъстърва

На река Девинска майсторството си ще мерят риболовци от четири национални отбора – Италия, Франция, Хърватия и България

Весела Димитрова: Момичетата от ансамбъла могат много повече

Треньорът на ансамбъла ни по художествена гимнастика Весела Димитрова разкри, че е доволна от представянето на момичетата ни в Баку

Историческо! Аматьорът Джао Синтонг е световен шампион по снукър! (ВИДЕО)

Джао Синтонг завинаги влезе в историята на снукъра, превръщайки се в първия китайски световен шампион

Три златни медала за България от турнир по спортни танци в Талин

Българските двойки взеха участие в три танцови категории, в които се справиха отлично

WINBET с номинация за Оператор на спортни залози на годината в престижните SBC Awards Europe

Победителите ще бъдат обявени на специална церемония в Малта на 12 юни

Елиза Чолакова спечели първия кръг от "Купа България" по прескачане на препятствия в Панагюрище

Елиза Чолакова с кобила Аполо Д  спечели първия кръг от "Купа България" по прескачане на препятствия, който се проведе в Панагюрище при сериозен зрителски интерес

Йоана Илиева с бронз от Гран При по фехтовка в Сеул

Йоана Илиева записа нов успех за сезон 2024/2025

Скандалната Елвира Краснобаева игра в Москва под българския флаг

Завърши предпоследна, на цели 38 точки от шампионката

Американката Уолш счупи собствения си световен рекорд на 100 метра бътерфлай (ВИДЕО)

Постижението дойде ден след като 22-годишната състезателка подобри домашния си рекорд на 50 метра бътерфлай