Всички колоездачи на "Цар Симеон" на тестове преди началото на сезона

Всички колоездачи на "Цар Симеон" на тестове преди началото на сезона

Специални тестове за моментното общо функционално състояние правят тези дни всички колоездачи на „Цар Симеон 1898”.

Специални тестове за моментното общо функционално състояние правят тези дни всички колоездачи на „Цар Симеон 1898”.

Контролните са за физическа издръжливост, сила и техника и се провеждат по нареждане на главния треньор Петър Павлов в края на предсезонната зимна подготовка, само няколко дни преди началото на новия спортно-състезателен сезон.

От резултатите от тестовете ще зависи с какви състави „Цар Симеон 1898” ще стартира сезона, който се открива в края на месеца. Очаква се някои от младите надежди - Руси Аргиров, близнаците Петър и Николай Бояджиев, Илхан Мехмедов, Пано Гоги, Димитър Бадалски, Атанас Гочев и Валентин Стоенчев, да попаднат в представителния мъжки отбор.

Осемте младоци се стремят ежедневно да се доказват пред главния треньор Петър Павлов и упорито да търсят място в мъжкия тим за новия спортно-състезателен сезон, където безспорни титуляри досега бяха Пламен Димов, Борислав Иванов, Дамян Филипов и Светослав Недев.

Както е известно дебютният старт за колоездачите на "Цар Симеон 1898" ще бъдат критериумите на шосе в Шипка и в Казанлък. Те са на 27 и 28 март в Долината на розите, като и двете състезания ще бъдат за купите на Българския колоездачен съюз /БКС/.

Стартовете са за всички възрастови групи – момчета, юноши младша и старша възраст, младежи и мъже. С тях БКС ще открие новия спортно-състезателен сезон у нас.

Организаторите на първото за годината състезание у нас – клуб „Лястовица” /Кз/ и БКС, стягат доста силни състезания в Шипка и Казанлък , в които да участват най-добрите бегачи от всички колоездачни центрове в България.

В Испания: Удвояват охраната за финала на Обиколката на Испания в Мадрид

Общинската полиция ще има повече от 800 служители, които ще заемат позиции по дължината на цялото трасе

Рамазанов отрече категорично, че ще сменя националността

"Планирам октомври месец да започна рехабилитация, която ще проведа в Германия"

Шестима българи на турнир по бадминтон в Белгия

Шестима състезатели ще представят България на международния турнир по бадминтон за мъже и жени, който ще се проведе в Льовен (Белгия) от 10 до 13 септември.

Антоанета Стефанова постигна нов успех в Самарканд, Узбекистан

Българката се наложи с черните фигури над Гулдона Каримова

Герайнт Томас сложи край на кариерата си в колоезденето

Той завършва 20-годишна кариера в спорта

Мадс Педерсен победи в 15-ия етап от колоездачната обиколка на Испания

Силният финален спринт му осигури успеха

Антоанета Стефанова направи реми в третия кръг на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ

Българката, която игра с белите фигури, и Маили-Джейд Уелет поделиха точките

Хуан Аюсо постигна втора етапна победа в 80-ото издание на Обиколката на Испания

В петък е 13-ият етап от "Вуелтата", който е с дължина от 202,7 километра от Кабесон де ла Сал до Англиру

Никифорос Арваниту от Гърция спечели 72-рото издание на Обиколката на България

Вижте подробности