Локомотив (Мездра) разби Локомотив (Пловдив) в мач от дублиращата група

Локо Пловдив бе подкосен от съименниците си от Мездра и в битката при дублиращите отбори, като на изкуствения терен в Мездра, възпитаниците на старши-треньорът Иван Иванов завършиха при резултат 5:0. През първата част домакините нямаше индикации за подобен резултат, след като се получи двуостъро полувреме, след което домакините се прибраха само с гол аванс

Локо (Пловдив) бе подкосен от съименниците си от Мездра и в битката при дублиращите отбори, като на изкуствения терен в Мездра, възпитаниците на старши-треньорът Иван Иванов завършиха при резултат 5:0. През първата част домакините нямаше индикации за подобен резултат, след като се получи двуостро полувреме, след което домакините се прибраха само с гол аванс.

С пропуски при нулево равенство се отчетоха Фаусто Лоренцо, чийто удар в 11-ата минута мина покрай дясната греда. Малко по-късно Петаков надбяга двама отдясно, нахлу в наказателното поле и намери около дузпата Шенол Галип, чийто удар бе отразен с една ръка от вратаря Стефано Кунчев. Петаков също се размина с гола, но ударът му след пробив отдясно в 18-ата минута мина на сантиметри от целта. Последваха по-силни минути на пловдивчани, като Георги Бъчваров можеше да поведе своите напред в 23-ата минута, но ударът му с глава при центриране от корнер бе уловен от вратаря Левашки.

Пропуск направи и Гюрсел Вели, който не успя да се възползва от грешка на защитник в наказателното поле на Локо Мездра и стреля близо до дясната греда. Все пак шампионът в дублиращата група стигна до гол в 41-ата минута, когато Филипов центрира от фаул, вратарят Стефано Кунчев се намеси неубедително и изтърва кълбото и за Тихомир Трифонов не бе проблем да открие на опразнената врата.

След почивката двамата старши-треньори не прибегнаха до смени. Мездрачани пък успяха да достигнат до второ попадение, като в 58-ата минута Фаусто намери наляво непокритият Шенол Галип, който безпроблемно удвои. Класическият резултат бе факт в 61-ата минута, когато Красимир Георгиев стреля, Стефано Кунчев изби, но Фаусто довкара кълбото в мрежата. Шест минути по-късно бе инкасирано ново попадение, чийто автор стана Шенол Галип. В 73-ата минута Даниел Колев намери с остро центриране Фаусто Лоренцо, който засече с глава за крайното 5:0.

Съставът на Локомотив (Мездра): 21. Юлиан Левашки (12. Васил Асенов-71\'), 24. Филип Филипов (4. Николай Христов-66\'), 3. Явор Янков, 5. Емил Тренков, 25. Тихомир Трифонов, 6. Йордан Стоилов (к.), 7. Виктор Петаков (20. Хосе Калдерон-58\'), 8. Владислав Романов, 11. Красимир Георгиев (9. Дилян Колев-65\'), 10. Фаусто Лоренцо (13. Даниел Иванов-75\'), 22. Шенол Галип

Съставът на Локомотив (Пловдив): 1. Стефано Кунчев, 21. Георги Неделчев, 5. Георги Бъчваров, 4. Габриел Тютюнджиев, 2. Галин Великов, 23. Станчо Казаков (26. Станислав Чочков-57'), 22. Гюрсел Вели (к.) (27. Николай Мангелов-76\'), 19. Петър Лазаров, 15. Георги Данов, 10. Веселин Марчев, 9. Любомир Цеков

Жълти картони: Филип Филипов (Локо Мз)

Пирин официално потвърди участие в елитната група до 19 г.

Пирин потвърди официално тази сутрин участието си в новосформираната елитна група до 19 г., която ще се явява заместител на дублиращото първенство, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Шефът на реферите: Съдиите се постараха да бъдат обективни

„Тази пролет нямаше натиск върху съдийската комисия и върху съдиите от страна на футболните президенти”.

Дубълът приключи ударно - 5:0 над Своге

Момчетата на Петко Петков размазаха 5:0 Спортист в Ловеч.

Сливен победи Левски в Дублиращата група

Пред около 100-на зрители на тренировъчното игрище на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен двата отбора изиграха двубой изпъстрен с много положения и пред двете врати

Дубълът на ЦСКА сгази Черноморец

4:0 за "армейците" над "акулите" в Дублиращата група

Литекс завърши по шампионски и в Дублиращата група

Дублиращият отбор на Литекс и шампион в групата постигна поредната победа. Момчетата на Петко Петков удариха 2:1 Берое в Стара Загора. Димитър Георгиев отбеляза и двата гола за ловчанлии. Първото полувреме бе равностойно, но след почивката "оранжевите" имаха пълно превъзходство и изпуснаха още няколко положения.

Черно море би ЦСКА в Дублиращата група

„Моряците” спечелиха с минималното 1:0

Черноморец разгроми Локомотив (Сф) с 4:0 при дубльорите

Черноморец (Бургас) разгроми днес Локомотив (Сф) с 4:0 в мач от предпоследния, 29-ти кръг на първенството в дублиращата група