1:1 между Арсенал и Милан на "Емиратс" (видео)

Чамак вкара за лондончани, Пато точен за "росонерите"

Aрсенал и Милан завършиха 1:1 на стадион „Емиратс” в среща от турнира „Емиратс Къп”.

”Артилеристите” откриха резултата чрез новия си централен нападател Маруан Чамак през първата част, а през втората Алешандре Пато възстанови равенството.

Чамак даде преднина на лондочани в 36-ата минута, след като бе изведен зад защитата на Милан от Андрей Аршавин след страхотен пробив на руснака.

Пато изравни резултата в 77-ата минута с глава, след като се отскубна от отбраната на домакините и прониза Фабиански след центриране от фаул Зеедорф. Алешандре уцели гредата на „топчиите” през първите 45 минути, а страничният стълб още на два пъти спаси тима на Арсен Венгер след удари на бившия играч на английския тим Матьо Фламини и Джанлука Дзамброта в края на срещата.

По-рано днес, Селтик и Лион завършиха 2:2 в среща от същия турнир.

Арсенал – Милан 1:1
(1:0) Чамак 36’
(1:1) Пато 77’

Арсенал: Фабиански; Ебуе (45’ Саня), Вермален, Кошелни, Гибс (45’ Клиши); Насри, Фримпонк (69’ Джуру), Уилшир, Росицки (45’ Уолкот), Аршавин (63’ Вела); Чамак (73’ Рандал);

Милан: Абиати; Папастатопулос (65’ Дзамброта), Йепес, Неста, Антонини; Зеедорф, Фламини (77’ Штрасер), Гатузо (62’ Маркел), Абате (81’ Верди); Пато (82’ Оддо), Бориело (69’ Берета);
ОБЗОР: Байер би Рома в Лига Европа и остана непобеден (ВИДЕО)

Марсилия и Аталанта с 1:1 във Франция

ОБЗОР: Дъжд от голове в полуфиналите на ЛК (ВИДЕО)