Арсенал направи за смях Шефилд Юнайтед, вкара цели 6 гола на противника (ВИДЕО)

Лондончани показаха страхотен футбол

Арсенал разгроми Шефилд Юнайтед с 6:0 в двубой от 27-ия кръг на Висшата лига. "Артилеристите" не оставиха шансове на "остриетата" и още на полувремето водиха с 5:0. Така в 4-ти пореден мача в първенството Арсенал отбелязва поне 4 гола.

Точни за отбора на Микел Артета бяха Мартин Йодегор, Габриел Мартинели, Кай Хаверц, Деклан Райс и Бен Уайт, а Джейдън Богъл си отбеляза автогол. С победата "топчиите" отново се приближиха на две точки от лидера Ливърпул, като вече имат 61. Шефилд Юнайтед пък е все по-близо до завръщане в Чемпиъншип, след като се намира на последното място в шампионата с едва 13 точки.

Арсенал откри резултата още в 5-ата минута. Деклан Райс се озова на добра позиция в пеналтерията и по земя върна топката към Мартин Йодегор. Норвежецът бе оставен абсолютно непокрит на границата на вратарското поле и нямаше как да пропусне.

Само 7 минути “артилеристите” стигнаха до второ попадение. Букайо Сака проби по десния фланг и центрира остро по земя, Джейдън Богъл прати топката в собтсвената си врата.

В 15-ата минута резултатът вече бе 3:0 за “топчиите”. След бързо нападение Габриел Мартинели подаде към Якуб Кивиор. Полякът върна топката на бразилеца, който стреля. При неговият удар се получи рикошет, който не остави шансове на вратаря на “остриетата”.

10 минути по-късно Арсенал отбеляза четвърти гол. Кай Хаверц се възползва от поредна голяма грешка в защитата на Шефилд.

Шест минути преди края на редовното време на първата част "артилеристите" вкараха още едно попадение. Букайо Сака отново направи пробив и върна към Деклан Райс, който отбеляза петия си гол във Висшата лига през сезона.

В 58-ата минута Жоржиньо изведе с хубав дълъг пас Хаверц в пеналтерията. Германецът заложи топката на крака на Бен Уайт, който преодоля с хубав удар в десния ъгъл. Така бе оформен крайния резултат.

До края на срещата Арсенал можеше да стигна до още попадения, но Якуб Кивиор и Габрие Жезус се отчетоха с пропуски.

За отбора на Микел Артета предстои домакинство на Брентфорд, докато Шефилд Юнайтед ще гостува на Борнемут.