Арсенал оглави класирането във Висшата лига след труден успех над Брентфорд (ВИДЕО)

Лондончани спечелиха с 2:1

Арсенал се наложи над Брентфорд с 2:1 на „Емирейтс“ в мач от 28-ия кръг в английската Висша лига. Деклан Райс даде аванс на своятим в 19-ата минута, а след груба грешка на Аарън Рамсдейл, Йоан Виса възстанови паритета. Гол на Кай Хаверц в 86-ата минута обаче донесе крайния успех за „артилеристите“.

След този успех Арсенал вече е лидер във Висшата лига с актив от 64 точки, оставяйки зад себе си Ливърпул и Манчестър Сити, които си дават среща в неделя. Брентфорд пък е на 15-то място с 26 пункта.

Двубоят започна с натиск от страна на Арсенал, който даде резултат в 19-ата минута, когато Бен Уайт центрира топката в наказателното поле, където Деклан Райс засече с глава в десния ъгъл, преодолявайки Марк Флекен, за да даде аванс на „артилеристите“.

В четвъртата минута на добавеното време футболистите на Арсенал разиграваха близко до своята врата, като топката достигна до Аарън Рамсдейл, който се засуети, а накрай реши да изрита топката напред. През това време Йоан Виса се хвърли на шпагат, а кълбото рикошира в тялото на футболиста на Брентфорд и влезе в мрежата.

Брентфорд започна силно второто полувреме. В 55-ата минута Айвън Тони получи топката и не се поколеба да стреля с първото си докосване в десния ъгъл на вратата, но Рамсдейл направи феноменално спасяване.

Футболистите на Арсенал имаха претенции за дузпа в 66-ата минута, когато Леандро Тросар се свлече в наказателното поле на гостите, но такава не бе отсъдена.

След центриране в наказателното поле на домакините, Нейтън Колинс стреля от близко разстояние с глава, но Аарън Рамсдейл направи ново страхотно спасяване в 71-вата минута.

Арсенал успя да нанесе решителния си удар в двубоя в 86-ата минута, когато Бен Уайт центрира топката в наказателното поле на Брентфорд, където Кай Хаверц засече топката от близко разстояние в мрежата, за да прати трибуните на „Емирейтс“ в екстаз.

До края на двубоя „артилеристите“ владееха инициативата, като не позволиха на „пчеличките“ да стигна до опасно положение пред Аарън Рамсдейл.