Арсенал с 11 от 11 след дебютен успех в Португалия (ВИДЕО)

Дани Уелбек донесе победата над Спортинг в Лисабон

Победната серия на Арсенал вече включва 11 мача!

Това стана факт, след като „топчиите“ за първи път в клубната си история спечелиха визита в Португалия, налагайки се над Спортинг в Лисабон с 1:0 в мач от група Е на Лига Европа.

Единственото попадение в срещата бе дело на Даниел Уелбек, разписал се дузина минути преди края на редовните 90.

Иначе първото полувреме бе доста равностойно, като изненадата в състава на „топчиите“ бе позицията на Гранит Джака, който игра като ляв бек.

Малко преди паузата домакините с основание поискаха дузпа, след като Стефан Лихтщайнер задържа Луиш Нани, но съдията подмина ситуацията.

След почивката Арсенал заигра по-добре и първо вратарят на домакините Рибейро спаси диагонален удар на Пиер-Емерик Обамеянг, а в 50-ата минута го разочарова отново, макар и останал очи в очи с нападателя.

В 53-ата минута Уелбек пропусна от отлична позиция, а после негов гол бе отменен заради нарушение.

В 78-ата минута обаче той все пак донесе успеха на своите, след като Коатес се спъна преди да овладее топката и Уелбек му я открадна, а после я прати в мрежата.

Така Арсенал остава лидер в групата с пълен актив от 9 точки, като вече има с 3 повече от Спортинг, който пък води с точно толкова пред Ворскла, наложил се с 1:0 над опашкаря Карабах, останал без точков актив.

ОБЗОР: Байер би Рома в Лига Европа и остана непобеден (ВИДЕО)

Марсилия и Аталанта с 1:1 във Франция

ОБЗОР: Дъжд от голове в полуфиналите на ЛК (ВИДЕО)

Олимпиакос би Астън Вила с 4:2, Игор Тиаго вкара на Фиорентина, но Брюж загуби

Челси пак би Тотнъм в дербито, този път с 2:0 (ВИДЕО)