Автогол и Сон продължиха полета на Тотнъм (ВИДЕО)

Автогол и Сон продължиха полета на Тотнъм (ВИДЕО)

"Шпорите" надвиха Кристъл Палас в лондонското дерби и увеличиха аванса си на върха

Тотнъм продължава с отличното си представяне във Висшата лига и победи с 2:1 Кристъл Палас в лондонското дерби на 10-ия кръг. С трите си точки Тотнъм събра 26 на върха - пет повече от Манчестър Сити и Арсенал, които обаче са с мач по-малко. Палас пък е 11-ти с 12 точки.

На „Селхърст Парк“ домакините започнаха по-добре и в първите 7 минути Гуилелмо Викарио спаси удари на Джордан Аю и Одсон Едуар. Хората на Анге Постекоглу отвърнаха с удар на Джеймс Мадисън в 17-ата минута, който обаче не беше никак точен и мина покрай вратата.

Осем минути след началото на второто полувреме гостите ликуваха, тъй като след остро центриране на Джеймс Мадисън, Джоел Уорд си заби автогол. Две минути по късно Уил Хюз качи топката на главата на Марк Гуехи, чийто удар отблизо бе неточен.

Тотнъм удвои резултата в 66-ата минута. Хюн-мин Сон получи топката в наказателното поле от Бренън Джонсън и без да се колебае я прати в десния ъгъл на вратата, пазена от Сам Джонстън.

Кристъл Палас върна гол в 4-ата минута на добавеното време, когато Джордан Аю се разписа, овладявайки топката след дълго подаване от дълбочина на Йоахим Андерсен. Попадението бе преразглеждано с ВАР в продължение на няколко минути, за да се прецени дали нападателят си е помогнал с ръка при своя гол. Системата прецени, че не е имало неразрешена игра и голът остана. За повече обаче хората на Рой Ходжсън нямаха време и Тотнъм взе лондонското дерби.

Шерки: Мога да спечеля „Златната топка“ в Манчестър Сити

Раян Шерки заяви, че е избрал да подпише с Манчестър Сити, тъй като вярва, че може да спечели "Златната топка"

Уатару Ендо се обясни в любов на Ливърпул

Ливърпул е невероятен клуб със специални фенове, заяви халфът

Джеко се завръща в Серия А

Ръководството на Фиорентина е изпреварило конкуренцията на друг италиански тим - Болоня, за да постигне устна договорка с бившата звезда на Интер и Рома Един Джеко

Българка ръководи мача на откриването на Евро 2025 за девойки

Кристина Георгиева получи престижния наряд от УЕФА

Флориан Виртц подписва с Ливърпул този четвъртък

Флориан Виртц ще се завърне от почивка в сряда и още в четвъртък най-вероятно ще пристигне в Ливърпул

Манчестър Юнайтед хареса вратаря на Аталанта за заместник на Онана

Марко Карнезеки влиза в плановете на „червените дяволи“

Алонсо към футболистите: Който не се раздава, няма да играе в Реал

"Имената нямат значение", предупреди новият наставник на гранда от Мадрид

Основен защитник се върна в строя на Ювентус

Игор Тудор взе решение Бремер да пътува със съотборниците си за Световното клубно първенство

Манчестър Юнайтед няма да се разделя със Зиркзее

Расмус Хойлунд обаче ще бъде продаден