Барса е на полуфинал след футболна буря с дузпа, автогол и два червени картона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фернандо Торес вкара още в първата минута, но два гола на Неймар и автогол донесоха успех на Барса с 3:2 в реванша

Триото Меси – Неймар – Суарес имаше бе с основен принос за успеха на Барселона с 3:2 като гост на Атлетико Мадрид в реванша от четвъртфиналите за Купата на краля в Испания.  И 5-те гола паднаха преди почивката, а каталунците се класираха за полуфинала с общ резултат 4:2 след минималната си победа в първата среща.

Фернандо Торес затвърди мнението, че се завръща към най-добрата си форма и точно както и срещу Реал Мадрид се разписа още в първата минута. Неймар изравни в 9-ата, а „дюшекчиите” поведоха за втори път след гол от много дискусионна дузпа на Раул Гарсия. Още преди края на първото полувреме обаче Миранда си вкара автогол, а Неймар се разписа за втори път за 3:2.

Диего Симеоне заложи на Фернандо Торес като титуляр и остави на пейката Манджукич. „Хлапето” му се отблагодари още преди да е минала минута, като овладя пас на Сикейра, развинти Масчерано и с остър нисък удар откри резултата с помощта на лявата греда.

„Висенте Калдерон” изригна от любов към любимия си футболист, но Барселона се погрижи да върне бързо по-спокойната атмосфера. Меси тръгна на скорост отдясно и намери Луис Суарес, който изведе Неймар и бразилецът от малък ъгъл матира Ян Облак по диагонала – 1:1 в 9-ата минута.

В 18-ата минута Тер Щеген лови топката след корнер за Атлетико и веднага я прати напред за Неймар, който прехвърли вратаря Облак, но попадението бе отменено с много спорна засада.

Гризман стреля право в Тер Щеген, но в следващата минута Хуанфран размина Масчерано и спечели дузпа, макар че контактът беше очевидно извън наказателното поле. Раул Гарсия се разписа от бялата точка с хубав удар в левия ъгъл за 2:1, но дузпата си беше подарък от съдията Хесус Хил.

Сикейра в последния момент отклони удар на Ракитич в корнер. Именно от центрирането след ъгловия удар Бускетс отклони топката, а в опита си да изчисти Миранда си вкара автогол за 2:2.

Драмата стана още по-голяма в 41-ата минута. Жорди Алба блокира удар на Гризман и с ръката си, съдията не посмя да даде втора дузпа, Меси пак разпиля няколко съперници и центрира вляво за включилия се Алба, който със шпагат върна в центъра за Неймар и кариоката мина зад Облак с топката и вкара на празна врата – 3:2 за каталунците.

Веднага след съдийския сигнал за край на първата част Торес и Неймар се сдърпаха, а Габи получи втори жълт картон и остави Атлетико с 10 души за втората част.

И в началото на втората част напрежението ескалира и Арда Туран замери страничния рефер с бутонката си, което му донесе само жълт картон.

С човек повече Барселона разхождаше Атлетико по целия терен, докато отборът на Симеоне се бранеше с 10 човека. Публиката освиркваше неспирните пасове на „блаугранас”, които знаеха, че напълно контролират развоя на събитията.

Неймар изведе Меси на чиста позиция в 72-ата минута, но аржентинецът насочи в обсега на Облак, който спаси.

Нервите на Марио Суарес не издържаха и веднага след като получи жълт картон за протести, той влезе остро в краката на Меси и бе изгонен с втори жълт картон, а Атлетико доигра с 9 души.

Барселона не вкара повече голове, но и 3:2 бе напълно достатъчно за продължаване към полуфинала, където ще срещне победителя от двойката Виляреал - Хетафе. "Жълтата подводница" спечели първия мач у дома с 1:0, а реваншът е в четвъртък вечер (29 януари) от 21:00 часа.