Бомба на Гуарин взриви Селтик (ВИДЕО)

Колумбиецът препарира белстящия Гордън с удар от 25 метра

Интер победи гостуващия Селтик с минималното 1:0, благодарение на бомбастичен удар на Фреди Гуарин в 88-ата минута. Така, след равенство 3:3 в Шотландия, „нерадзурите” се класираха за 1/8-финалите на Лига Европа.

Двубоят не предложи кой знае колко голови възможности и за двата отбора. Домакините бяха по-активният отбор, но блестящите намеси на Гордън спираха всеки опит за попадение на Интер.

Тимът на Роберто Манчини остана с човек повече на терена още в 36-ата минута, когато Върджил ван Дайк получи втори жълт картон в рамките на само девет минути и остави „детелините” в намален състав.

Две минути по-късно дойде и най-чистата възможност за „нерадзурите” през първата част, когато Икарди засече центриране от свободен удар, но Гордън отново спаси.

Въпреки че беше с човек повече на терена, Интер не предприемаше рискове и бе на път да се класира за 1/8-финалите благодарение на головете си на чужд терен, но тогава на сцената отново блесна геният на Гуарин. Истинска тупалка от около 25 метра на колумбиеца срути двете нули от светлинното табло и донесе успеха на Интер.