Борусия и ПСЖ извъртяха равен в Дортмунд, Севиля с минимална победа над Карпати (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) постигна равенство 1:1 с гостите от Пари Сен Жермен на своя стадион „Сигнал Идуна Парк” в град Дортмунд. Немския тим стоеше на терена по-добре подреден през по-голямата част от мача, атакуваше повече, но в заключителните минути на двубоя парижани показаха дух и изравниха.

Германците оказаха домакински натиск в първите минути, докато френският тим изглеждаше разсеян и недостатъчно устремен към победата. Единственото по-интересно положение за гостите през първата част дойде в 36-та минута когато Камара от ПСЖ имаше шанс да отбележи с глава, но топката излезе в аут.

Домакините бяха по-остри в офанзивен план, имаха няколко удара по посока френската врата, но не можаха да отбележат през първото полувреме. Голът за „жълто-черните” падна в 50-та минута след дузпа. Нури Сахин застана зад топката и изпълни чудесен наказателен удар – 1:0 за Борусия.

В 72-та минута ПСЖ получи право да изпълни корнер, топката беше центрирана към Мамаду Сако, който отклони с глава, но Левандовски изчисти от голлинията на Вайденфелер.

Дванадесет минути по-късно Сако отклони с ръка топка в собственото си наказателно поле, но реферът Ериксон не отсъди дузпа. В 87-та минута след тъч отдясно в полза на французите и разбъркване в наказателното поле топката стигна до Шантом, който отправи хубав удар и изравни резултата.

До края на двубоя най-интересното беше едно положение, при което Левандовски напредна към вратата на ПСЖ и стреля, но ударът излезе в аут. Така равенството се запази и двата тима поделиха точките.

В другия сблъсък от групата Севиля победи Карпати (Лвов) като гост с 1:0. Герой за испанците стана Фредерик Кануте, който отбеляза още през първото полувреме. Домакините от Украйна бяха равностойни на иберийците през по-голямата част от времето, но не можаха да стигнат до гол и загубиха минимално. Така ПСЖ е на първото място в група „J” със седем точки пред Севиля с шест, Борусия с четири и Карпати без спечелена точка.

Дортмунд: Вайденфелер, Суботич, Сахин, Хюмелс, Бласчиковски (Фьолнер 82’), Деде, Бариос, Гроскройц, Бендер (Гьоц 46’), Кагава (Левандовски 65’), Писчек

ПСЖ: Едел, Сако, Макелеле, Тиене, Камара, Люиндула, Сесеньон, Ердинч (Оаро 72’), Бодмер (Клемон 68’), Нене (Шантом 82’), Жале

Жълти картони: Тиене (ПСЖ)

Стадион: „Сигнал Идуна Парк”, Дортмунд

Рефер: Йонас Ериксон, Швеция