Челси няма спирка! И Евертън падна в краката на Тухел (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" надвиха с 2:0 "карамелите"

Намиращият се в отлична форма отбор на Челси победи Евертън с 2:0. Попаденията бяха дело на Жоржиньо и автогол на Бен Годфри.

С този успех лондончани се утвърдиха на четвъртото място с 50 точки, дръпвайки на 4 пред „карамелите“, които обаче са с двубой по-малко.

В петата минута домакините изпълниха късо ъглов удар, коженото кълбо стигна до Вернер, който стреля с десния крак от границите на наказателното поле, но безкрайно неточно над вратата.

10 минути по-късно Рийс Джеймс дриблира около 20-30 метра и шутира, но опитът му за гол бе блокиран. След корнера Жоржиньо отправи удар при една отскочила топка, но тя профуча на сантиметри от дясната греда.

В 28-ата минута Жоржиньо фаулира Ричарлисон пред наказателното поле и Крис Кавана отсъди пряк свободен удар. Люка Дин изпълни, но нацели стената - ъглов удар. След неговото изпълнение обаче не се стигна до нищо опасно.

Моменти след това лондончани откриха. Хъдсън-Одой намери Маркос Алонсо на левия фланг по нападението в опасната зона, който центрира прострелно в наказателното поле, където Кай Хавертц засече и след рикошет в Бен Годфри резултатът бе открит.

В 60-ата минута Хъдсън-Одой поучи вляво в наказателното поле, навлезе навътре и изпрати опасно топката към левия ъгъл, но Пикфорд отново се намеси.

В 64-ата минута Хавертц бе изведен зад защитата, Джорджан Пикфорд излезе и спъна германеца, а Крис Кавана посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Жоржиньо, който прати кълбото в десния ъгъл и покачи на 2:0.

В 86-ата минута Кай Хавертц и Канте в рамките на броени секунди имаха шанс да направят резултата класически, ала двойно спасяване на Пикфорд отчая двамата полузащитници

ОБЗОР: Байер би Рома в Лига Европа и остана непобеден (ВИДЕО)

Марсилия и Аталанта с 1:1 във Франция

ОБЗОР: Дъжд от голове в полуфиналите на ЛК (ВИДЕО)

Олимпиакос би Астън Вила с 4:2, Игор Тиаго вкара на Фиорентина, но Брюж загуби

Челси пак би Тотнъм в дербито, този път с 2:0 (ВИДЕО)