Диего Симеоне коментира своя мач №700 начело на Атлетико

Диего Симеоне коментира своя мач №700 начело на Атлетико

Чоло пристигна в Мадрид през 2011 година

Диего Симеоне ще запише своя мач номер 700 начело на Атлетико Мадрид при домакинството на Алавес в испанската Ла Лига този уикенд.

Аржентинският треньор е благодарен за това забележително постижение на всички, с които е работил през всички тези години.

Симеоне наближава 13 години начело на Атлетико, след като пое поста през декември 2011 г. и оттогава 54-годишният специалист трансформира отбора от  аутсайдер в неудобен съперник на двата гранда в Испания – Реал Мадрид и Барселона.

Клубът спечели две титли в лигата, една Купа на Краля и два трофея от Лига Европа, като също така достигна два пъти финала на Шампионската лига – губейки от градския съперник Реал и в двата случая.

Въпреки това те остават сила, с която трябва да се съобразяват, а рекордът на Симеоне от 326 сухи мрежи е доказателство за защитната мощ на неговия отбор.

“Първо, бих искал да благодаря на всички хора, които работиха с мен в треньорския щаб и които не са с нас днес, на всички играчи, които направиха възможно да бъда в клуба толкова дълго“, Симеоне каза пред репортери преди мача в събота.

“Мигел Анхел (главен изпълнителен директор) и Енрике Сересо (президент) за това, че ме подкрепят по пътя и се опитват да го следваме заедно, и нашите фенове за уважението, което винаги са ми показвали. Аз съм абсолютно благодарен на Атлетико, много съм щастлив, че успях да се насладя на тези 700 мача”, каза Симеоне.

Началото на сезона на Атлетико обаче доведе до повдигане на въпроси в медиите относно бъдещето му. Атлетико е трети в Ла Лига, на седем точки зад лидера Барселона след пет равенства, докато те са на 23-то място в Шампионската лига по средата на новата групова фаза.

Но Симеоне има договор до юни 2027 г. и не се притеснява от спекулации.

“Мисля за Алавес, не се фокусирам върху нищо друго… Мисля как да реша един важен мач”, каза треньорът.

Атлетико записа четири поредни победи във всички турнири преди паузата за националните отбори и Симеоне каза, че следващите осем мача ще бъдат решаващи.

“Алавес идва, познаваме ги. Те играят директно, със скорост… и много момчета, които познаваме, защото са били в Атлетико. Ще бъде важно да играем с високо темпо и това е, което ще търсим”, каза още Диего Симеоне.

Спалети няма да говори преди дербито с Интер

Ювентус се готви за един от най-важните си мачове за сезона срещу Интер в Дерби д’Италия в събота вечер, но старши треньорът на „бианконерите“ Лучано Спалети реши да пропусне обичайната си пресконференция преди сблъсъка от Серия А

Алегри предупреди: Трябва да внимаваме срещу Пиза

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри очаква трудно гостуване срещу предпоследния в класирането Пиза от 25-ия кръг в Серия А

Играч на Черно море с нов отбор в Турция

Фелипе Кардосо подписа договор с отбора от турската Първа Суперлига Истанбулспор.

Нотингам Форест в разговори с бившия треньор на Уулвърхемптън

Нотингам Форест започна разговори с бившия треньор на Уулвърхемптън Витор Перейра, след като Шон Дайч бе уволнен само 114 дни след поемането на отбора.

Ангелос Постекоглу: Тотнъм не е топ клуб, лично се уверих в това

Бившият мениджър на Тотнъм Ангелос Постекоглу смята, че лондонският клуб е далеч от стандартите на големите отбори.

Томас Тухел остава начело на Англия

Томас Тухел ще остане начело на Англия. Германският специалист удължи договора си и ще води "Трите лъва" поне до края на Евро 2028, което ще се проведе в Обединеното кралство и Ирландия.