Едер отстрами Интер, Саутхемптън се издъни (резултати+репортажи)

Шалке 04 претърпя първа загуба в Лига Европа, Иван Иванов гледа отблизо головете на Селта

Два гола на Едер отсрамиха Интер в Лига Европа. Италианският футболист с бразилски произход беше с основна заслуга за втория успех на „нерадзурите” в Лига Европа – 2:1 над Спарта (Прага).

Още преди мача Спарта беше спечелил група „К”, а Интер отпадаше.

Интер откри в 23-ата минута чрез Едер, който беше точен на добавка след избит от вратаря Кубек негов удар.

Освен гола, други ситуации през първото полувреме нямаше.

Спарта започна по-добре втората част и успя да изравни в 54-ата минута, когато Лукаш Маречек засече ефектно с глава центриране на Борек Дочкал.

11 минути по-късно реферът даде изключително спорна дузпа за гостите. Дочкал центрира и Лафата стреля с глава, като топката срещна рамото на скочилия заедно с нападателя бранител на Интер Андреоли.

Справедливостта възтържествува и Хуан Пабло Карисо спаси удара на Дочкал.

Едер донесе победата на Интер в 90-ата минута, когато майсторски овладя на дъгата, обърна се срещу защитник и прокара топката в левия долен ъгъл на вратаря.

Спарта (Прага) завършва на първото място с 12 точки и ще бъде сред евентуалните съперници на Лудогорец на жребия за 1/16 финалите на Лига Европа.

Саутхемптън пък отпадна от турнира след равенство 1:1 с Апоел Беер-Шева, което праща израелците във фазата на елиминациите за сметка на „светците”.

Първият мач бе завършил 0:0, така че Апоел БШ щеше да продължи с победа или с голово равенство. При ново нулево равенство Саутхемптън продължаваше по обща голова разлика.

Отборът на Клод Пюел си плати за предпазливата игра. Първият точен удар на Апоел им даде аванс. Маор Бузгало се разписа с удар от границата на пеналта 12 минути преди края.

Саутхемптън трябваше да отбележи два, но стигна само до изравнителен гол, дело на Върджил ван Дайк в добавеното време.

Двата отбора завършват с по 8 точки, но Апоел има предимство заради гола си на чужд терен.

В група “G” Иван Иванов записа цял мач при загубата 0:2 от Селта на „Апостолос Николаидис”, като гърците бяха със сигурност аут. Джон Гуидети в 4-ата минута и Фабиан Орелана в 76-ата от дузпа бяха точни за испанците.

Аякс, който печелеше групата и е сред евентуалните съперници на Лудогорец, помогна на Селта да завърши втори с равенство 1:1 като гост на Стандард Лиеж. Анвар Ел-Гази изведе холандците в 27-ата минута. Шест минути преди края Бенито Раман изравни, но белгийците не успяха да вкарат още един гол, който щеше да ги класира.

В група “I” Шалке 04 претърпя първа загуба в турнира, отстъпвайки с 0:2 пред Залцбург като гост. „Кралскосините” със сигурност печелеха групата, докато австрийците отпадаха.

ФК Краснодар с Жоазиньо в състава си падна 1:2 като гост на лидера в Лига 1 Ница, но беше ясно, че продължава като втори заради по-добрите си показатели срещу Залцбург. Двата отбора завършиха с по 7 точки и в сила влезе именно този показател.

Лига Европа, групова фаза, последен кръг:

РЕПОРТАЖИ ОТ МАЧОВЕТЕ ГЛЕДАЙТЕ ВЪВ ВИДЕОСЕКЦИЯТА!!!

2:0 Станчю (31’)
                Пропусната дузпа – Савие (Сент Етиен 54’)

ГРУПА „F”:

Сасуоло – Генк – отложен заради мъгла (пренасрочен за четвъртък от 13:30 ч)

0:1 Смолов (51’)
                Червен картон – Гранквист (ФК Краснодар 61’)

2:1 Тригерос (88’)

Досега известните евентуални съперници на Лудогорец на 1/16 финалите в турнира Лига Европа: Тотнъм, Копенхаген, Лион, Бешикташ, Зенит (Санкт Петербург), Рома, Аякс, Шахтьор (Донецк), Шалке 04, Спарта (Прага), Османлъспор, Фиорентина, Фенербахче, АПОЕЛ Никозия, Сент Етиен