Какъв Арсенал! "Артилеристите" размазаха Бърнли с 5:0 като гости (ВИДЕО)

Лондончани постигнаха разгромна победа

Арсенал разгроми Бърнли с 5:0 в двубой от 25-ия кръг на Висшата лига. Отборът на Микел Артета отново показа силата си в атака, след като в миналия кръг "топчиите" победиха Уест Хем с 6:0 като гост.

"Артилеристите" вече имат 55 точки и се намират на две след лидера Ливърпул, докато Бърнли остава в зоната на изпадащите с едва 13 пункта.

Арсенал поведе в резултата още в 4-ата минута. Мартин Йодегор стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл и не остави шансове на Джеймс Трафорд.

Шест минути преди края на редовното време на първото полувреме Арсенал получи дузпа за нарушение на Лоренц Асиньон. Зад топката застана Букайо Сака, който направи резултата 2:0.

В 48-ата минута Сака вкара втория си гол в мача. Той получи хубав пас в пеналтерията от Йодегор. Англичанинът стреля мощно под напречната греда.

18 минути след това се стигна до четвърто попадение във вратата на Трафорд. След кратко разбъркване топката попадна на крака на Леандро Тросар. Белгиецът стрел от движение с левия крак и прати кълбото в десния ъгъл.

В 78-ата минута и Кай Хаверц записа името си сред голмайсторите. Той сам си изработи гола, след като преодоля защитник. Германецът остана очи в очи с Трафорд, но не се поколеба да вкара пето попадение за "артилеристите".

За Арсенал предстои гостуване на Порто в Шампионската лига преди "топчиите" да приемат Нюкасъл във Висшата лига, докато Бърнли ще гостува на Кристал Палас.