Каляри с много важни три точки срещу Самп (ВИДЕО)

Жоао Педро отново беше лидерът на сардинци

Отборът на Каляри записа много важна победа над Сампдория в опашкарското дерби в Серия А. Сардинци се наложиха с 3:1 и се изравниха в класирането именно с днешния си съперник.

Жоао Педро откри за домакините още в 7-ата минута, а Мартин Касерес увеличи преднината на Каляри четвърт час преди края. Помислили, че са си свършили работата, футболистите на домакините намалиха темпото и в крайна сметка можеха да съжаляват скъпо.

В 82-ата минута Торсби намали пасива на Сампдория, но все пак силите на тима от Генуа не стигнаха за нещо повече от почетна загуба. В продължението на мача гостите останаха с човек по-малко, след като Даверса получи директен червен картон, а веднага след това Жоао Педро заби втория си гол в мача и оформи крайния резултат.

Със спечелените три точки тимът на Каляри се измъкна от зоната на изпадащите и се изравни със Сампдория. И двата тима вече имат по шест пункта и заемат съответно 16-то и 17-то място във временното класиране.

Тревога в Рома: Дибала може да пропусне мача с Байер Леверкузен