Ливърпул е на 1/8-финал за ФА Къп след лесна победа над Норич (ВИДЕО)

"Мърсисайдци" надвиха противника си с 5:2

Ливърпул се класира за 5-ия кръг на ФА Къп, след като победи Норич у дома с 5:2 в мача, в който мърсисайдци доминираха тотално, но спечелиха само с 2 гола разлика.

Точни за успеха на Ливърпул бяха Къртис Джоунс, Дарвин Нуньес, Диого Жота, Върджил ван Дайк и Райън Гравенберх, докато за Норич се разписаха Бен Гибсън и Борха Сайнс.

В следващия етап от турнира тимът на Юрген Клоп ще се изправи срещу победителя от двойката Уотфорд – Саутхемптън, които не се победиха на Южния бряг и ще решат изхода от спора си в преиграване.

На „Анфийлд“ домакините започнаха по-силно и поведоха в резултата след 16 минути игра.

Джеймс МакКонъл центрира добре от десния фланг. На далечната греда в наказателното поле на „канарчетата“ се бе включил Къртис Джоунс, който с глава поради вратата на Джордж Лонг.

Противно на логиката, Норич изравни само 6 минути след това. Габриел Сара центрира от ъглов удар и намери Бен Гибсън в наказателното поле, където защитникът с глава прати топката в мрежата на Алисон за 1:1.

Домакините обаче си върнаха аванса в 28-ата минута, когато Конър Брадли намери Дарвин Нуньес в наказателното поле, където уругваецът прати неспасяемо топката в долния десен ъгъл на вратата на Норич.

Осем минути след началото на второто полувреме Диого Жота се оказа на точното място в точното време и успя да се разпише при добавка.

В 63-ата минута Доминик Собослай центрира хубаво от ъглов удар. В наказателното поле на Норич най-високо скочи Върджил ван Дайк и с глава вкара четвърти гол за Ливърпул.

Норич обаче стигна до втори гол в 69-ата минута. Борха Сайнс овладя топката и въпреки че беше далеч от вратата, той не се посвени и със силен изстрел прати топката в мрежата на Ливърпул.

До края на мача възпитаниците на Юрген Клоп доминираха, като в добавеното време Луис Диас показа техника на лявото крило и центрира към обратната част на наказателното поле. Там бе Конър Брадли, който качи топката на главата на Райън Гравенберх и той оформи крайния резултат, с който мърсисайдци продължават напред в ФА Къп.