Ливърпул надви Мидтиланд на "Анфийлд" и e едноличен лидер в групата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Божидар Краев игра девет минути срещу анлийския шампион

Ливърпул победи Мидтиланд с 2:0 в двубой от втория кръг на Шампионска лига. Попадение на Диого Жота в 55-ата минута след асистенция на Александър-Арнолд даде аванс на домакините, а Салах от дузпа в края на двубоя направи 2:0. Българският национал Божидар Краев влезе на терена в 81-ата минута на срещата.

Гостите стартираха доста добре и още във втората минута Дрейер имаше възможност да тества рефлекса на Алисон, който се справи. Отново той имаше възможност да тормози отбраната на домакините в 16-ата минута, но бранител се справи.

В 28-ата минута на срещата Фабиньо получи контузия и беше заменен от Уилямс. Най-чистата ситуация пред Ливърпул дойде в 40-ата минута, когато Милнър стреля опасно, но бранител изби кълбото и не даде шанс на халфа на домакините да се разпише.

Диого Жота даде аванс на тима си с попадение в 55-ата минута на двубоя, след като получи отличен пас от Александър-Арнолд и от няколко метра прониза Андерсен.

Шакири имаше възможност да се освободи от съперников играч в 68-ата минута, но не съумя да го стори.

Влезлия като смяна Евандер имаше отлична възможност да изравни резултата в 77-ата минута, но ударът му не намери целта.

В 81-ата минута на терена се появи българският национал Божидар Краев, който замени Каюсте. Той съумя да раздвижи атаката на датския тим, но така и до гол във вратата на Алисон не се стигна. Две минути преди края на двубоя Фирмино от няколко метра не уцели вратата, пращайки топката извън пределите ѝ.

В добавеното време на срещата Паулиньо фаулира Салах в наказателното поле на гостите и последва дузпа за Ливърпул. Зад топката застана потърпевшият и реализира, за да оформи и крайния резултат. Така Ливйърпул вече има 6 точки и е лидер в група D, а Мидтиланд е последен без точка и голова разлика 0:6.

Ливърпул - Мидтиланд 2:0