Лийдс шокира Евертън в мач с почти 40 удара (ВИДЕО)

Новаците превзеха „Гудисън Парк“ с късен гол на Рафиня

Новакът Лийдс нанесе четвърта загуба на Евертън в последните пет кръга от английската Висша лига, след като спечели с минималното 1:0 визитата си от 10-ия.

Единственото попадение в мача на „Гудисън Парк“, в които бяха отправени цели 38 удара към двете врати, реализира бразилецът Рафиня десетина минути преди края на редовните 90.

Срещата се изигра на високи обороти, като и двата тима имаха някои отлични ситуации.

През първата част „карамелите“ отбелязаха попадение, което бе отменено след намеса на системата ВАР.

В 24-ата минута Ричарлисон засече с глава центриране от корнер и прати в мрежата топката, с която обаче се опита да играе намиращият се в засада Хамес Родригес.

До почивката двубоят бе равностоен, но след нея Лийдс заигра по-силно и в крайна сметка стигна до заслужен успех, макар и с късен гол.

Той падна в 79-ата минута, когато Джак Харисън подаде на Рафиня пред наказателното поле и бразилецът за миг се засуети, но след това отправи отличен удар по земя и намери долния ляв ъгъл на реабилитирания Джордан Пикфорд, за да донесе успеха на новаците.

След него те вече са 11-и в класирането, тъй като имат 14 точки, със само 2 по-малко от Евертън, който е шести преди изиграването на останалите срещи от кръга.

ОБЗОР: Байер би Рома в Лига Европа и остана непобеден (ВИДЕО)

Марсилия и Аталанта с 1:1 във Франция

ОБЗОР: Дъжд от голове в полуфиналите на ЛК (ВИДЕО)

Олимпиакос би Астън Вила с 4:2, Игор Тиаго вкара на Фиорентина, но Брюж загуби

Челси пак би Тотнъм в дербито, този път с 2:0 (ВИДЕО)