Манчестър Сити победи на ходом Фулъм и се намести в топ 4 (ВИДЕО)

"Гражданите" стигнаха до успех с 2:0 над лондончани

Манчестър Сити се намести в топ 4 на Висшата лига след победа с 2:0 над Фулъм на „Етихад“. Стърлинг даде аванс на „гражданите“ в началото на двубоя, Кевин Де Бройне оформи крайното 2:0 от дузпа.

След успеха манчестърци имат 18 точки на четвъртото място. Фулъм пък е точна над чертата на изпадащите със седем точки.

Мачът започна вихрено за тима на Пеп Гуардиола. Още в 6-ата минута те вече имаха аванс. Де Бройне с прекрасен пас изведе Рахийм Стърлинг, който останал сам срещу вратаря прати топката в далечния ъгъл за 1:0.

Сити продължи да владее топката и да диктува темпото и в следващите минути. В 25-ата минута домакините получиха втори шанс за гол. За нарушение срещу Стърлинг „гражданите“ получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Кевин Де Бройне, който не сбърка и удвои аванса на тима си.

До края на първата част Фулъм не успя да стигне дори до точен удар в рамките на вратата на Сити, пазена от Едерсон.

Пет минути след подновяването на играта Сити имаше възможност да увеличи преднината си, но изстрелът на Де Бройне се отби в напречната греда. Седем минути по-късно Ареола пък се намеси след удар на белгиеца.

В 78-ата минута Рубен Диаш пропусна да добави името си сред голмайсторите, пращайки топката встрани от вратата.