Милан и младокът Траоре с 2 от 2 през новата година ( ВИДЕО)

„Росонерите“ спечелиха с класика визитата си на Емполи, но загубиха още един защитник

След като започна годината с категоричен успех 4:1 над Каляри за Купата на Италия, сега Милан откри 2024-а с победа и в Серия А.

„Росонерите“ спечелиха с класическото 3:0 гостуването си на Емполи от 19-ия кръг на Калчото, а във втори пореден двубой за тях се разписа 19-годишният Чака Траоре.

Младокът от Кот д‘Ивоар оформи крайното 3:0 след образцова контраатака, осъществена от Кристиан Пулишич, две минути преди края на редовното време.

Преди почивката пък Рубен Лофтъс-Чийк откри в 11-ата минута след асистенция на Рафаел Леао, докато в 31-ата Оливие Жиру удвои от дузпа.

След успеха Милан събра 39 точки и остава на 3-ото място, докато Емполи е сред изпадащите с едва 13 пункта, намирайки се в серия от 7 мача без успех и в 4 без отбелязан гол.

Днес Милан си осигури победата още в първия половин час, но малко след неговото изтичане загубиха още един защитник, тъй като Алесандро Флоренци получи контузия и бе заменен принудително.

Иначе, още в 11-ата минута Рафаел Леао намери Рубен Лофтъс-Чийк пред вратата и англичанинът се разписа за 1:0, а по-късно гостите получиха дузпа за игра с ръка на Юсеф Малех. Оливие Жиру изпрати топката в горния ляв ъгъл за второто попадение.

В 88-та минута Шака Траоре получи прецизен пас от Кристиан Пулишич и оформи крайното 3:0 в полза на Милан, който продължава да се представя страхотно като гост и няма поражение в шест поредни кръга.