Милан изгуби спечелен мач и завърши 2:2 с Наполи (ВИДЕО)

Домакините изравняват след почивката

Наполи и Милан завършиха наравно 2:2 в дербито помежду им от 10-ия кръг на Серия А. "Росонерите" изиграха отлично първо полувреме и се оттеглиха на почивката с аванс от 2:0, но след полувремето домакините вкараха два гола, за да се стигне до равенство на "Диего Армандо Марадона".

Срещата започна с добра възможност за гостите. Във 2-ата минута Рафаел Леао опита удар, който рикошира в Марио Руи и стигна до Оливие Жури. Французинът отправи силен удар от точката за изпълнение на дузпа, но Амир Рахмани блокира топката, която излезе в корнер.

В 20-ата минута Пиер Калюлю получи контузия и беше заменен от Марко Пелегрино. За аржентинецът срещата беше дебют след трансфера му от Платензе през лятото.

Две минути след това "росонерите" поведоха. Кристиян Пулишич се справи с Марио Руи отдясно и центрира в наказателното поле. Оливие Жиру се освободи от Амир Рахмани и отправи удар с глава, който Алекс Мерет се опита да изчисти, но топката се озова в мрежата за 0:1.

Пет минути след гола Наполи пропусна страхотна възможност да изравни. Пьотр Желински намери Хвича Кварацхелия отляво. Грузинецът напредна, освободи се от Давиде Калабрия и центрира остро към далечната греда, където Матео Политано от 3-4 метра не успя да намери опразнения ъгъл на вратата.

В 32-ата минута "росонерите" удариха за втори път. Рафаел Леао проби отдясно, като Марио Руи успя да го спре. Топката се озова в Давиде Калабрия, който центрира в наказателното поле. Оливие Жиру надскочи Амир Рахмани и прати топката в десния ъгъл на вратата за 0:2.

В 43-ата минута Милан можеше да реши всичко в мача. Юнус Муса получи пред наказателното поле и подаде към Тео Ернандес отляво. Французинът пусна страхотен пас към Тижани Райндерс, който от точката за изпълнение на дузпа не успя да намери очертанията на вратата.

Малко преди почивката южняците организираха добра атака отдясно. Джовани Ди Лоренцо подаде към Пьотр Желински, който навлезе в наказателното поле и намери Джакомо Распадори. Нападателят опита удар от движение, който мина над вратата. В четвъртата минута на добавеното време на срещата центриране на Райндерс стигна до Жиру. Нападателят отправи удар от трудна позиция, но не затрудни Алекс Мерет. Домакините продължиха да търсят трети гол и вратарят на домакините трябваше да се намесва след удари на Кристиян Пулишич и Юнус Муса.

В 50-ата минута Наполи се върна в мача. Джовани Ди Лоренцо атакува отдясно и потърси Матео Политано. Марко Пелегрино не успя да изчисти топката, която Политано овладя и с мощен шут я прати във вратата на Майк Менян. Малко след това отново Пелегрино не се намеси добре и позволи на Ди Лоренцо да пробие отдясно и нанесе силен удар, който Менян отрази.

В 59-ата минута Томори блокира удар на Джовани Симеоне, след което топката се озова в Хвича Кварацхелия. Грузинецът отправи много силен удар от десетина метра, но след намесата на Муса топката мина над вратата.

В 63-ата минута южняците стигнаха до изравнителен гол. Лука Ромеро фаулира Джовани Симеоне на около 25 метра от вратата. Зад топката застана Джакомо Распадори, който със страхотен шут в десния ъгъл вкара за 2:2.

Милан опита да си върне водачеството в резултата в 68-ата минута. Тогава Рафаел Леао комбинира с Юнус Муса и отправи много силен удар от далечна дистанция в левия ъгъл, който Алекс Мерет изби в корнер. След неговото изпълнение Марко Пелегрино насочи с глава в очертанията на вратата, но стражът на домакините отново се справи.

В 89-ата минута Наполи остана с човек по-малко. Натан позволи на Лука Ромеро да го изпревари, след което го фаулира пред наказателното поле. Бразилецът получи жълт картон, който беше втори за него в мача и напусна преждевременно терена. В първата минута на добавеното време на втората част Давиде Калабрия пропусна отлична възможност да донесе успеха на своя тим. Защитникът се оказа непокрит на далечната греда и отправи удар с глава, който премина покрай вратата.

Малко след това Наполи можеше да направи пълен обрат, но Менян отрази удар на Кварацхелия от средна дистанция.

Наполи - Милан 2:2